Lokman Hekim’den, Adatıp Kurtköy Hastanesi hisselerini satın alma hazırlığı

Güncel


Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş, Adatıp Kurtköy Hastanesi hisselerinin tümünün satın alınmasına ilişkin ön sözleşme imzaladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Yönetim kurulunun 29.10.2021 tarihinde yatırımcıların meşru çıkarlarının zarar görmemesi amacıyla aldığı içsel bilginin ertelenmesine ilişkin kararında, İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan Adatıp Kurtköy Hastanesi’nin sahibi olan Adatıp Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi ile hisse senetlerinin devrine yönelik bir gizililik sözleşmesi imzalanmıştır. 01.02.2022 tarihi itibariyle şirket nezinde gerekli görüşmeler yapılmış olup, hisselerin tümünün satın alınmasına ilişkin bağlayıcı olmayan bir ön sözleşme imzalanmıştır. Kapanış (hisselerin nihai devri), işletmenin halen faaliyette bulunduğu gayrimenkulun kiralanması, sözleşme şartlarında tam bir mutabakat ve ilgili kurum ve kuruluşların izin vermesi şartlarına bağlıdır. Adatıp Kurtköy Hastanesi fiziken 200 yatak kapasitesine sahip, fiilen 115 yatak ruhsatı bulunan, 25.000 metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren bir sağlık hizmet sunucusudur. Adatıp Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin tüm aktif ve pasifiyle birlikte alımına yönelik durum tespit çalışmalarının tamamlanması ve gerekli izinlerin alınmasına müteakip kapanış yapılacak olup, kapanışa ilişkin işletme şartları ve kiracılık sıfatına ilişkin koşullarla ilgili ayrıca kapsamlı bir açıklama yapılacaktır. Şirketimizin bugün itibariyle sahip olduğu fiziki yatak kapasitesini yüzde 27 oranında artıracak olan yatırım, sağlık turizmi alanında büyüme stratejimizin bir parçası olarak planlanmaktadır.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.