Milenyum kuşağı için en harika iş yerleri şubatta açıklanacak

Güncel


Kurulduğu 1992 yılından bu yana gerçekleştirdiği 100 milyondan fazla çalışan anketinden elde ettiği kapsamlı bilgiler ile bir işyerini harika hale getiren unsurların neler olduğunu ortaya koyan ve işyeri kültürü ile çalışan deneyimi konusunda global otorite konumunda bulunan Great Place to Work® Enstitüsü, 2022 yılının ilk En Harika İşyerleri listesini “Milenyum Kuşağı Çalışanları” için 28 Şubat 2022 tarihinde açıklayacak. Milenyum kuşağı çalışanlar için en harika işyerlerinin bulunacağı listede yer almak isteyen organizasyonların en geç 31 Ocak tarihine kadar Great Place to Work® sertifikası almış olması gerekiyor.

Eyüp Toprak: “Yeni neslin harika işyeri için beklentilerini karşılayabiliyor musunuz?”

Milenyum kuşağı çalışanların harika işyeri ile ilgili beklentilerini de ortaya koyacak “Milenyum Kuşağı Çalışanları İçin En Harika İşyerleri Listesi”nin önemine değinen Great Place To Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Organizasyonların sürdürülebilir gelecekleri için bugün milenyum kuşağı çalışanları büyük önem taşıyor. Pandemi ve sonrası değişen iş modelleri ve çalışma biçimleri, iş hayatındaki herkesin mutlak doğruya en yakın çalışma koşullarını hazırlamaya mecbur bıraktı. Arzu edilen yetkin çalışanlara sahip olmak, onlara harika işyeri hazırlamaktan geçiyor. Harika işyeri olmaları sayesinde başta milenyum kuşağı olmak üzere en iyi ve yetkin çalışanları bünyelerine katabilecekler veya birlikte devam edebilecekler. Milenyum kuşağı için öne çıkan en önemli bulgu; ‘harika bir iş yeri bulduklarında burada kalmayı tercih etmeleri’. Harika bir iş yeri deneyimi yaşayan milenyum kuşağı çalışanlarının, güven kültürü oluşturamamış kurumlara kıyasla işyerlerinde uzun vadeli bir gelecek planlaması olasılığının 50 kat daha fazla olduğu görülüyor. Böylece rakipleri sürekli olarak üretkenliklerini ve kârlıklarını kaybederken mutlu milenyum kuşağı çalışanlarla oluşan organizasyonlar, en iyi yeteneklerini koruyor ve başarılı sonuçları yıldan yıla geliştirebiliyor. Organizasyonlar, mevcut ve geliştirmeleri gereken noktaları Great Place to Work®’ün çalışan odaklı Trust Index© anketiyle tespit edebiliyorlar. Milenyum Kuşağı Çalışanları İçin En Harika İşyerleri Listesi’nde yer almak için organizasyonları Great Place to Work® ailesine katılmaya davet ediyorum” dedi.

Harika işyerleri, Great Place To Work® sertifikası ile belgeleniyor

Tüm ölçekteki şirketlere 30 yıldan fazla süredir 5 kıtada 60’tan fazla ülkede mükemmel iş yeri olmaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda araştırma ve danışmanlık hizmeti veren Great Place To Work®, çalışan odaklı “Trust Index©” anketi ve kurum kültürü analizine dayanan “Culture Audit©” analiz metodolojisiyle kurumların performans değerlerini tespit ediyor. Her yıl dünyanın dört bir yanında aynı kriterler dahilinde 7 binden fazla şirket ve 100 milyonun üzerinde çalışanla gerçekleştirilen anketlerle global çapta kıyaslanabilir sonuçlar elde ediliyor. Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde Great Place to Work® sertifikasını elde edebilmek ve bu unvanı 1 yıl boyunca tüm iletişim çalışmalarında kullanmak için şirketlerin Trust Index skorunun 65 ve üzerinde olması gerekiyor.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.