MLP Care ile MP Sağlık arasında hisse devri sözleşmesi

Güncel


MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş (MLP Care) ile MP Sağlık Hizmetleri A.Ş (MP Sağlık) arasında hisse devri sözleşmesi imzalandı.

MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”MLP Care ile MP Sağlık arasında iki iştirakinin hisse devirlerine ilişkin olarak 16 Mart 2022 tarihli bir hisse devir sözleşmesi imzalanmıştır. Bu hisse devir sözleşmesine göre, MLP Care iştiraklerinden Sentez Sağlık Hizmetleri A.Ş’de (Sentez) sahip olduğu yüzde 56 hissesini yüzde 44 azınlık ortağı olan MP Sağlık’a devredecektir. MLP Care, iştiraklerinden MS Sağlık Hizmetleri Ticaret A.Ş’de (MS Sağlık) bulunan azınlık ortağı MP Sağlık’a ait yüzde 25’lik hisseyi satın alarak bu iştirakteki hissedarlık oranını yüzde 75’ten yüzde 100’e çıkaracaktır. Bahse konu hisse devir sözleşmesi şartlı/vadeli bir sözleşme olup, Rekabet Kurulu izni alınması ve bir takım ticari şartların gerçekleşmesi durumunda hisse devirleri karşılıklı olarak gerçekleştirilecektir. Hisse devir sözleşmesi uyarınca kapanış işlemlerinin gerçekleşmesi halinde, şirketimizin Sentez Sağlık’ta sahip olduğu tüm paylar alıcı MP Sağlık’a devredilecek ve MS Sağlık’ta sahip olduğumuz pay oranı da yüzde 75’ten yüzde 100’e çıkarılarak şirketimiz tek hissedar durumuna gelecektir. Sentez iştiraki altında 3 hastane (İzmir, Gaziantep ve Batman) işletilmektedir. Devre konu diğer iştirak olan MS Sağlık altında ise Liv Hospital Ankara hastanesi işletilmektedir. Süreçle ilgili tüm gelişmeler gerekli olan her noktada kamuoyu ile paylaşılacaktır.”
 

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.