Motul PowerGen enerji sektörüne yeni bir soluk olacak

Güncel


Bu yıl ‘Enerji Piyasasındaki Değişim ve Dönüşüm’ teması ile düzenlenen ve 45 ülkeden 15 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayan 26. Uluslararası Çevre ve Enerji Fuarı ve Konferansı ICCI, sektör tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Türkiye’nin en prestijli enerji fuarı olan bu organizasyonda sektörün önemli oyuncuları iş ortakları ve sektör profesyonelleri ile bir araya geldi.

 Motul PowerGen Türkiye İş Geliştirme Müdürü Ulaş Yener yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye’de doğalgaz, biyogaz ve çöp gazı uygulamaları için motor yağlarımız ve operasyon altyapımız ile 2022 yılına hızlı bir başlangıç yaptık. Türkiye’de gaz motorlarına yönelik özel departmanı olan tek yağ markası olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Sadece ürün tedariki ile sınırlı olmayan teknik hizmetlerimizi, bizleri ziyaret eden sektör ilgilileri ile paylaştık. Bizler için verimli ve başarılı bir fuardı.” 

Motul PowerGen Birimi Başkanı  Keith Johnson da fuarda Türk sektör temsilcileri ile bir araya geldi: “Türkiye’de olmak ve PowerGen’in Türkiye lansmanını ICCI 2022 fuarında yapmaktan ötürü çok mutlu olduk. Bizi ziyaret eden herkese teşekkür ederiz.”

Motul PowerGen Türkiye Lansmanı ICCI Fuarında Yapıldı

Tüm Dünya’da kesintisiz güç sağlayan ve gaz ile çalışan motorların yağlayıcı ve soğutma sıvılarına yönelik çözümler sunan Motul PowerGen, Türkiye’deki faaliyetlerine geçtiğimiz yıl başladı. ICCI 2022 fuarında da Powergen’in marka lansmanı gerçekleştirildi. 

Motul PowerGen motor yağları tarafında motor koruyuculuğunu en üst seviyede tutarken, çalışma saati anlamında en yüksek fiyat-performans oranı sunuyor. Soğutma sıvıları tarafında ise organik bazlı formülasyona sahip ürünler ile her makine için özel ürünleri ile butik bir yaklaşım sergiliyor.  

Motul PowerGen ürün ve hizmetleri ile ilgili daha detaylı bilgi için Motul Türkiye ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. 

 Motul hakkında

Motul, 160’tan fazla ülkede faaliyet gösteren, madeni yağ alanında uzman, Fransa merkezli bir üreticidir. Otomotiv, motosiklet, ağır vasıta, marine yağları ve Motultech birimi aracılığı ile endüstriyel yağların formülasyonu, üretimi ve dağıtımında uzmanlaşmıştır. Bunun yanı sıra tesislerdeki verimliliğin artırılmasını sağlayan yağlama ve sıvılarını kapsayan birimi Motul PowerGen ile faaliyet göstermektedir.165 yıldan uzun süredir ürünlerinin kalitesi, yenilikçiliği ve motor sporlarındaki etkinliği ile tanınan Motul, ayrıca sentetik yağ uzmanı olarak da bilinmektedir. 1971 yılında Motul, havacılık endüstrisinden kaynaklanan ester teknolojisini kullanarak otomobil motorları için – 300V olarak ünlenen – %100 sentetik yağ formülasyonunu ilk kez üreten yağ üreticisi olmuştur. Yıllar içinde Motul, yarış dünyasındaki birçok takım ve üreticinin resmi tedarikçisi olarak geniş tecrübe kazanmış ve onun bu bağlılığı, motor sporlarının teknolojik gelişimine katkıda bulunmuştur.

Motul bugün birçok uluslararası yarış takımı için resmi bir tedarikçi olarak yatırım yapmaya devam etmektedir: Le Mans 24 Saat Yarışı (otomobil ve motosiklet), FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC), Super GT, Dakar, MotoGP,   World Superbike, World MX, Endurance World Championship, Supercross, IOM TT, Rallycross, F1 Boat yarışı bunlardan sadece bazılarıdır.

 


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.