Nereden çıktı bu “ Haber Arama Motoru?”

Güncel


 

Mehmet  Türker AKANLAR – 06.02.2022 Tarafsız yayıncılık ve alternatif olma cabamız 3 senedir sonuç buldu. Ancak sorunun tarafsızlık veya siyaset olmadığını gördük. Üç senenin özeti:

Siyasi bir baskı gördünüz mü.?

Bize en çok sorulan soru  ‘Siyasi bir baskı gördünüz mü? ‘ oldu.  Biz işimizi yaptık hatta siyasette de alternatif olduk. Biz olması gerekeni yaptık yani taraf olamadığımız için baskı değil destek gördük.

Medyanın içindeki köşeler

İkinci en çok sorulan soru ise “ En büyük sorununuz ne oldu? “ maalesef medya içindeki ara geçişler. Nedir bu ara geçişler. Diyeceksiniz. Maalesef emekçi gazetecilerle alakası olamayan “ Haber Dağıtımları “ ve “ Haber takipleri “

Medyaya tamamen haber dağıtımı mümkün mü?

Maalesef, bu konuda dağıtan kuruluşlar olsa da sürecin tekele dönüştüğünü ve istediklerini ilettiklerini gördük. Bu alan rekabete açık, bu konuda medya dağıtımcılarının daha fazla olması lazım. Sektör burada gelişmeli, alternatife ihtiyacı var.

“Haber Takibi” tüm medyada mümkün mü?

Haber arama motorumuzun çıkış noktası da bu aslında. Tüm medyanın takip edilmediğini de gördük. Her işte olduğu gibi sistemi en kolay taranan en kolay bulunan üzerine kurgulandığını gördük.

Haber Takibi nasıl yapılır.?


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.