Öztrak: “Böyle çirkin bir istismarı siyasi tarihimizde görmedik”

Güncel


CHP Sözcüsü Öztrak, Saray’ın babasını 10 yıldır yattığı hapisten kurtarmak için kendisinden yardım isteyen bir çocuğu siyaseten kullandığını belirterek, “Koltuğunu korumak için küçücük çocukları istismar edecek kadar gözünün döndüğünü tüm milletimize gösterdi. Böylesi çirkin bir istismarı siyasi tarihimizde görmedik, duymadık” dedi.

Koltuğunu kaybetme korkusuyla, nefretten, kinden, hınçtan medet uman, siyaseten meflûç bir zihniyetin elinden çocukları kurtarmak gerektiğini ifade eden Öztrak, “Sandık gelene kadar, ailelerimizden bir istirhamımız var. Bu kin ve nefretin, evlerinize, çocuklarınızın tertemiz dimağına, ulaşmasına katiyen izin vermeyin. Ebeveyn kontrolünü elden bırakmayın. O kibirli ses televizyondan duyulduğunda, o kibirli yüz ekranda görüldüğünde kanalı değiştirin. Çocuklarımızı zehirlemesine izin vermeyin” diye konuştu.

CHP Sözcüsü Öztrak, Dolar kurunu 18 Liradan düşürmekle övünen Hükümete bir de çağrıda bulundu: “O zaman 20 Aralık’tan bu yana, gaza, elektriğe, akaryakıta yaptığınız tüm zamları geri alın. Millet bunun nedenini anlamadı. Kış günü insanları perişan etmekten vazgeçin. Gazdan, bebek bezinden, undan, tuzdan,  milletin yediğinden, içtiğinden aldığınız vergilerden vazgeçin.”

Ocak ayında 12 aylık enflasyonun yüzde 50’yi aşmasının beklendiğini kaydeden Öztrak, Merkez Bankası’nın da Şubat-Haziran döneminde, enflasyonun yüzde 50-55 arasında kalabileceğini son Enflasyon Raporuyla kamuoyuna açıkladığını hatırlatarak, “Durum bu kadar açık ama her ne hikmetse sarayın kibirlisi ve yeni atadığı Nebati Bakan, pembe enflasyon tabloları çizmeye başladılar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de MYK gündemine dair düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

Sözlerime başlarken, kıymetli Hocam, Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Genel Başkanı, bağımsız, çağdaş Türkiye idealinin savunucusu, Prof. Dr. Muammer Aksoy’u katledilişinin 32. yıl dönümünde bir kere daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

TESTİNİN İÇİNDE NE VARSA DIŞINA O SIZAR

Testinin içinde ne varsa, dışına da o sızar. Türkiye’miz, içi kin ve nefretle dolu, oy için her yolu mubah gören, kibirli bir kişinin elinde, gülüşünü, neşesini, huzurunu, ne yazık ki uzunca bir süredir kaybetti. Milletine hizmet yerine, üstatlarının, “Kininin, öcünün davacısı bir gençlik…” hülyasının değirmenine su taşıyan, bu gözü dönmüş zihniyet, bu kibirli dil; bugüne kadar, milleti bölüp, parçalayarak, kutuplaştırarak, karşısında yapay düşmanlar yaratarak, ömrünü uzatmak için, her türlü nefret suçunu işledi. İşlemeye de devam ediyor.

KİNİNİN ESİRİ

Kininin esiri bu zihniyet, kimi zaman etnik kimlikler, kimi zaman inançlar, kimi zaman toplumsal cinsiyet üzerinden, milletimizi ötekileştirip, bölüp parçalamaya çalışıyor. Bu amaç için, yeri geliyor Kabataş, yalanlarını tedavüle sokuyor. Yeri geliyor cami mihraplarında, sanatçıları dillerini kopartmakla tehdit ediyor. Yeri geliyor kendisini eleştirenleri, vesayeti altındaki yargıya talimat verip hapse attırıyor. Ve dün, bu kin ve nefretin vücut bulmuş hali, çocuklarımıza da musallat oldu. 10 yıldır yattığı hapisten, babasını kurtarmak için, kendisinden yardım isteyen bir çocuğumuzu kullandı. Koltuğunu korumak için, küçücük çocukları istismar edecek kadar, gözünün döndüğünü tüm milletimize gösterdi. Böylesi çirkin bir istismarı, siyasi tarihimizde görmedik, duymadık.

KİBİRLİ SES DUYULDUĞUNDA KANALI DEĞİŞTİRİN


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.