Öztrak: “Bunun adı zam değil zulüm”

Güncel


CHP’ye esnafın elektrik faturalarını göndererek “seslerine ses olmasını” istediğini belirten Öztrak, Kahramanmaraş’tan bir esnafın gönderdiği faturaları göstererek, “Bu ay esnafımız 1.608 kilovat saat daha az elektrik tüketmiş. Ama elektrik faturası 26 bin 451 liraya çıkmış. Bunun adı zam falan değil zulüm. Bunun adı, resmen haraç” dedi.

Öztrak, esnafın artık gelen elektrik ve doğalgaz faturalarınıdükkanının vitrinine asarak hayat pahalılığının müsebbibini teşhir ettiğini kaydeden Öztrak, “Şimdi biz buradan Sarayadiyoruz ki, ‘İtibardan tasarruf olmaz’ diyerek her gece cayır cayır yaktığınız elektriğin faturasını da sarayın kapısına asın. Bizim Saraydaki israfı protesto etmek için yapmış olduğumuz afişleri hakaret kabul edeceğinize dönün bir millete hesap verin. Millet şu sarayın sadece aydınlatması için kendi ödediği vergilerden karşılanan faturayı bir görsün” çağrısında bulundu. 

Esnaf sattığı ürüne yapmak zorunda kaldığı zamlar için utanırken esnafı bu hale düşüren, vatandaşı pahalılığa ezdiren sarayın ne sıkıldığını ne de utandığını belirten Öztrak, “Şu hakikat artık apaçık ortadadır. Sarayın ampulü söndürülmeden milletin evi aydınlanmaz. Milletin evi ısınmaz.”

Öztrak, bir soru üzerine, “Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmasının son halinin teyidi ve bundan sonraki sürecin liderler tarafından istişaresi için Genel Başkanımızın daveti üzerine altı partinin Genel Başkanları 12 Şubat Cumartesi günü bir araya gelecektir” açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

KİBRİ SÖYLEDİKLERİYLE SINANIYOR

Atalarımızın güzel bir sözü var, “Büyük lokma ye, Büyük söz söyleme!” diyorlar. Sarayın kibirlisi birkaç gün önce çıktı bize, “Sizin hayatınızda mum vardı, mum, gaz lambası vardı, gaz lambası” diye bağırdı çağırdı. Ama bu kibir abidesi söylediği her şeyle, hemen sınanıyor. Hızını alamayıp tam da “Elektriği ben buldum, ampulü de ben icat ettim” diyecekti ki, Beyefendinin yönettiği ülkemizde, koca bir kent halkı muma, gaz lambasına mecbur kaldı.

ISPARTA MAHRUMİYET BÖLGESİNE DÖNDÜ

Erdoğan’ın “Mum, gaz lambası” sözlerinin daha mürekkebi kurumadan güller diyarı Isparta’mızda, kar yağışı sonrasında, 48 saati aşan elektrik kesintileri yaşandı. Isparta’da yaşayan insanlarımıza büyük geçmiş olsun diyoruz. Milletimiz muma, gaz lambasına mahkûm edildi. Evlerde kombiler çalışmadı. Anneler çocuklarını ısıtabilmek için fırın ocaklarının dört gözüne de tencereyle su koyup kaynattılar. 21. yüzyılda, yaklaşık 450 bin nüfusun yaşadığı Isparta ilimiz, Perşembe sabahı 05.00’te başlayan kar yağışı sonrasında tam bir mahrumiyet bölgesine döndü. Hala Merkez’de 5 mahallenin elektriği yok. İlçelerde köylerin elektrikleri yok. Pek çok yol hala kapalı. 

İSTANBULLU VATANDAŞ DA ISPARTALI DEĞİL Mİ?

Ama Erdoğan Isparta’da olan biten karşısında üç maymunu oynuyor. Anlaşılan bu defa da “Isparta’ya elektrik verme olayını” azaltarak elektriği tasarruflu kullandığını zannediyor. Daha birkaç gün önce İstanbul için, “Tek bir kişi bile mağdur olsa, bunun sorumluluğu var” demişti. Isparta halkı donuyor. Isparta memleketimizin aziz bir kenti değil mi? Ispartalı bu ülkenin vatandaşı değil mi? Bu rezaletin sorumlusu yok mu? Erdoğan Şahsım Hükümeti’nin kifayetsizliği, beceriksizliği artık ayyuka çıktı. Alayiş valayişle açtıkları, “Dünyanın en büyük havalimanı” diye pazarladıkları İstanbul Havalimanı karda kapandı. Uçaklar 24 saat piste inip kalkamadı. Yaptıkları kargo binasının çatısı çöktü. Hava limanında yolcular, karton kutuların üzerinde yattı. Turistler, “Bizi otele götürün” diye isyan etti. Havalimanına Çevik Kuvvet sokup turistleri bile susturmaya kalktılar. Kendi Bakanları, karda İstanbul Havalimanı kapalıyken yetersiz diyerek millete kapattıkları, Atatürk Havalimanı’na inmek zorunda kaldılar. Yine, ücreti dolarla avroyla belirlenen köprülerde, çevre yollarında, küçücük yavrularıyla yurttaşlarımız arabalarında mahsur kaldı. Karşılığında geçiş ücreti almayacaklarmış. Yunanistan’a bir baksınlar, ne kadar tazminat ödedi Yunanistan’da o paralı yolları işleten şirket Yunan vatandaşlarına. 


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.