Öztrak: “Gıdada kış boyu ÖTV ve KDV’yi sıfırlayın”

Güncel


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün MYK gündemine dair basın toplantısı düzenledi. Öztrak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“CHP Sözcüsü Öztrak, Hükümetin doğal gaz depolarında yeterince gaz tutmaması nedeniyle, enerjide ciddi sorunlar yaşandığını, Organize Sanayi Bölgelerinin elektriğinin üçgün kesildiğini, doğal gaz tedarikinin de yüzde 40 azaltıldığını ifade ederek, “Tüm Türkiye’de üretim durdu. Böyle bir skandalla Cumhuriyet tarihimizde ilk defa karşılaşıyoruz. Ortada çok büyük bir yönetim krizi var” dedi. 

Enerjinin iğneden, ipliğe her şeyin temel girdisi olduğuna dikkat çeken Öztrak, “Üretimdeki kayıplar, daha fazla gelir kaybı, daha yüksek enflasyon, daha çok işsizlik olarak, bu mazlum millete fatura edilecek” uyarısında bulundu. 

Yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle, gıda krizinin daha da derinleşeceğini kaydeden Öztrak, “Kuru gıdadan, bebek mamasına kadar, her şeyin üretiminde aksama olacak.Buradan Hükümete çok açık bir çağrıda bulunuyoruz. Gıda tedarik zincirindeki tüm aşamalarda, en azından bu kara kış geçene kadar, son yaşanan enerji krizinden de sonra alınan tüm ÖTV ve KDV’yi sıfırlayın. Hem üreticinin hem tüketicinin üzerindeki yükü hafifletin. Hazine kaynaklarını zenginin mevduatı için seferber etmek yerine, millet için seferber edin” diye konuştu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün MYK gündemine dair düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

Dün 24 Ocak’tı… 24 Ocak ülkemizde acı olayların yaşandığı bir gündür. Rahmetli Uğur Mumcu, 29 yıl önce 24 Ocakta, hain bir suikastla aramızdan kopartıldı. Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, 21 yıl önce yine bir başka 24 Ocakta, görevi başında alçakça şehit edildi. 15 yıl önce, bir başka 24 Ocak tarihinde, değerli bir devlet adamı İsmail Cem’i kaybettik. Dün de Türk Sinemasının önemli bir ismi, siyasette de milletimize hizmet etmiş, Belediye Başkanlığımızı yapmış, önemli bir sanatçı, Fatma Girik aramızdan ayrıldı. Kaybettiğimiz tüm bu değerli isimleri, bir kez daha rahmetle, saygıyla, minnetle anıyoruz.

AÇIZ FERYATLARI CAMİLERDEN YÜKSELİYOR

Ülkemiz; gence düşman, kadına düşman, sanata ve sanatçıya düşman, tabiata düşman, sevgiye, saygıya düşman, adalete ve hukuka düşman, hoşgörüye düşman, eleştiriye düşman, şarkı sözlerine, Atasözlerine düşman, milletini dilini kopartmakla tehdit edecek kadar gözü dönmüş, bir ucube yönetimin elinde savrulup, duruyor. Bu ucube rejim ülkemizi yönetemiyor. Cebimizi boşaltıyor. “Açız!” feryatları, artık camilerimizin avlularından yükseliyor. Ülkemizde korku duvarları çoktan yıkıldı. Bu nedenle de kralcılık oynayanların yüreklerini, iktidarı kaybetme korkusu iyiden iyiye kapladı. 

HERKES GÖRÜYOR: KRAL ÇIPLAK

Ama artık herkes biliyor, herkes durumu görüyor ve “Kral çıplak!” diyor. Üstatlarının, “Ey düşmanım, sen benim ifadem ve hızımsın; gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın!” Dizelerinde dile getirdiği gibi, bu tek kişilik ucube rejim, düşmansız bir türlü var olamıyor. “Korkulur olmak, sevilir olmaktan daha güvenlidir” taktiğinden medet uman bu meflûç yönetim, kendinden olmayan herkesi düşmanlaştırarak, kin ve nefret tohumları ekerek, kendi beceriksizliğini, kendi kifayetsizliğini örtebilirim sanıyor. Bunun için milleti birbirine düşmanlaştırmaya, milleti tehdit etmeye, korkutmaya oynuyor. 

ARTIK KORKU DUVARLARI YIKILDI


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.