Panelsan, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı

Güncel


Çatı ve cephe panelleri sektörünün lider kuruluşlarından Panelsan, düzenlenen gong töreni ile Borsa İstanbul’da PNLSN koduyla işlem görmeye başladı. Talep toplama sürecinde yatırımcılardan büyük ilgi gören Panelsan, paylarının halka arz sürecini başarıyla tamamladı. Halka arz süreci, Gedik Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum aracılığıyla gerçekleştirilmişti.

Borsa İstanbul’da düzenlenen gong törenine, Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Panelsan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Maşlak, Gedik Yatırım CEO’su Onur Topaç, Panelsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Recep Kaan Maşlak, Panelsan Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Coşkun Karadeniz katıldı.

“Panelsan, başarılı bir halka arz gerçekleştirdi”

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, gong töreninde yaptığı konuşmada, “Panelsan’ın halka arzıyla, 2022 yılının ilk halka arzını gerçekleştirmiş oluyoruz. Panelsan ile, 2022 yılının halka arzlarına iyi bir başlangıç yaptığımıza inanıyorum. Borsa olarak 2021 yılını rekorlarla kapattık. 2021 yılında 52 şirket ile halka arz sayısında rekor kırdık. Bundan önceki rekor, 1990 yılına aitti ve 35 halka arz gerçekleşmişti. Halka arz olan şirket sayısında olduğu gibi, halka arzdan pay alan yatırımcı sayısında, piyasa işlem hacimlerimizde ve endekslerimizde de rekorlar kırdık. 2022 yılının da benzer şekilde bereketli geçmesini bekliyorum. Büyük bir sanayi kuruluşumuz olan Panelsan’ı Borsamızda görmekten çok mutluyuz. Halka arz yoluyla sağlanan kaynağı, üretim ve ihracatına katkı yapacak yatırımlarda değerlendirecek olması, büyümesine önemli bir ivme katacaktır. Panelsan’ın bu büyümeyle küresel bir marka olacağına inanıyorum. 

Panelsan, gelen yüksek taleple başarılı bir halka arz gerçekleştirdi. Toplam 214 milyon TL halka arz tutarı ile 42 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla, bu başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına, aracı kuruma, teşekkür ediyorum, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Panelsan’a Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum” dedi.

“Halka arzlarda seçici olmaya devam edeceğiz”

Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreninde konuşan Gedik Yatırım CEO’su Onur Topaç Panelsan halka arzının 2022 yılında gerçekleşen ilk halka arz olmasından memnuniyet duyduğunu ve bu halka arzın Gedik Yatırım’ın kurumsal finansman alanındaki liderlik vizyonuna verdiği önemi de gösterdiğini ifade etti.

Gedik Yatırım CEO’su Onur Topaç, Panelsan halka arzına liderlik yapmalarıyla ilgili sözlerine şöyle devam etti:

“Biz, Panelsan da dahil olmak üzere 2018 yılından beri toplam büyüklüğü 785 milyon TL’ye yakın dokuz halka arzda liderlik ve bir halka arzda eş liderlik yaptık. Son 15 yılda 120’nin üzerinde halka arzda da konsorsiyum üyesi olarak yer aldık. Halka arzların borsaya yeni yatırımcı kazandırmak için önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda, yeni şirketleri borsaya kazandırmak için biz de var gücümüzle çalışıyoruz. Çatı ve cephe panelleri üreticileri arasında sektörün önde gelen şirketlerinden olan Panelsan’ın yaklaşık 215 milyon TL büyüklüğündeki halka arzına liderlik etmekten gururluyuz. Panelsan’ın bu büyüme yolculuğuna yeni yatırımcıları da ortak etmesinden ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Ülkemizin endüstriyelleşme sürecinde önemli bir rol oynayan Panelsan’ın borsamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Gedik Yatırım olarak, liderlik edeceğimiz halka arzlarda büyüme hedefine sahip şirketlere öncelik vereceğiz ve bu özelliklere sahip şirketleri bundan önce olduğu gibi bundan sonra da borsaya kazandırmaya devam edeceğiz.”

“Panelsan, ülke ekonomisine değer katan bir markadır”

Panelsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Genel Müdürü Recep Kaan Maşlak ise, konuşmasına, sektöründe üçüncü kuşaktır faaliyet gösteren ve günümüzde dördüncü kuşağı iş hayatına hazırlayan bir ailenin ferdi olarak Panelsan’ı ve geldiği noktayı anlatarak başladı.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.