Payten, Smarttek’i satın aldı

Güncel


27 Banka ve 45.000’den fazla üye işyeri ile Türkiye’nin en büyük online ödeme ağını yöneten Payten Türkiye, bünyesinde bulunan Nestpay, Merchant Safe Unipay, Paratika ve Mobven markalarına Smarttek’i de ekledi.

Smarttek Yazılım Teknolojileri A.Ş., 2013 yılından beri mobil cüzdan ve mobil ödeme sistemleri ile Android POS ödeme sistemleri geliştirmeye odaklanmış yazılımlar üretiyor. Akıllı kartlı ödeme sistemi ve şehir kartlı ödeme sistemi ürünleri ile bilinen şirket, kampüs kart, gift kart, sosyal yardım kartı, ön ödemeli kart yönetimi, kapalı devre ödeme sistemi, sadakat kartı yönetimi gibi alanların yanı sıra otoyol ödeme ve ücret toplama, takip sistemleri ve geçiş kontrol sistemlerinde de uzmanlığa sahip. Smarttek ayrıca POS cihaz yazılımları, mobil ödeme sistemleri, NFC ve RFID, kartlı ödeme ve kartlı geçiş sistemleri üzerinde sürekli geliştirme ve Ar-Ge çalışmaları yapıyor.

Payten Türkiye Ülke Müdürü ve Paratika CEO’su Burak Kutlu, yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Öncelikle bu gelişmenin sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum. Smarttek Yazılım Teknolojileri A.Ş.’nin Payten bünyesine katılması ile birlikte portföyümüzü Android POS ile ödeme alma, mobil cüzdan ve mobil ödeme sistemleri alanlarında genişletmiş olduk. Payten Türkiye olarak bu verimli adımın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor, Smarttek ailesine ekibimiz adına ‘aramıza hoş geldiniz’ demek istiyorum. Birlikte geliştireceğimiz öncü çözümlerin ekosisteme yepyeni değerler kazandıracağına inancımız sonsuz.”

Smarttek Genel Müdürü Emrah Dinçer ise konuyla ilgili şu yorumu yapıyor: “20 yıldan fazla deneyimli üyelere sahip Smarttek Yazılım A.Ş. firmamızda kapalı devre android POS ödeme sistemleri ve mobil cüzdan uygulamaları üzerine yoğunlaştık. Aynı zamanda yaptığımız kapalı devre ödeme sistemleri ile yüzlerce işletmenin ödeme sistemi ihtiyaçlarında yenilikçi çözümler sunduk. Kapalı devre ödeme sistemlerinde lider olan Smarttek olarak, online ödemeler pazarında lider konumunda olan Payten ailesine katılmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Birlikte gerçekleştireceğimiz yenilikçi projeler için çok heyecanlıyız.”


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.