PSQC’nin finansal sonuçları

Güncel


Alternatifbank A.Ş’nin hakim ortağı The Commercial Bank’ın (PSQC) 31 Aralık 2021 tarihli finansal sonuçları ilan edildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Bankamız hakim ortağı The Commercial Bank’ın (PSQC) 31 Aralık 2021 dönemine ilişkin bağımsız denetimden geçmiş konsolide finansal tabloları 19 Ocak 2022 tarihinde Katar Borsası’nın web sitesinde ilan edilmiştir. PSQC’nin konsolide finansal tablolarının hazırlanmasında bankamızın Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’na (UFRS) uygun olarak hazırlanan finansal verileri de konsolidasyona tabi tutulmuş olup, bu veriler The Commercial Bank grup raporlaması uygulamaları çerçevesinde hazırlanmıştır. İlgili veriler, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından muhasebe ve finansal raporlama esaslarına ilişkin yayımlanan yönetmelik, tebliğ, açıklama ve genelgeler çerçevesinde hazırlanacak finansal tablolardan önemli derecede farklılıklar içermekte olup belli bazı finansal büyüklükler dışında karşılaştırılması mümkün değildir. Bankamızın konsolide grup raporlaması uygulamaları çerçevesinde 31 Aralık 2021 tarihi itibariyle toplam aktifleri, toplam net kredileri, toplam müşteri mevduatları, net faiz gelirleri ile net dönem karı sırasıyla 51 milyar TL, 28.4 milyar TL, 26.1 milyar TL, 579.2 milyon TL ve 76.5 milyon TL’dir. Buna ek olarak 31 Aralık 2021 tarihi itibariyle bankamızın konsolide takipteki krediler oranı yüzde 2.7 ve risk maliyetimiz de yüzde 0.72 olarak gerçekleşmiştir. Bankamızın BDDK tarafından muhasebe ve finansal raporlama esaslarına ilişkin yayımlanan yönetmelik, tebliğ, açıklama ve genelgeler çerçevesinde hazırlanacak denetimden geçmiş 31 Aralık 2021 dönemine ait finansal tablolarının 2022 yılı Ocak ayı içerisinde KAP’ta yayımlanarak kamuya ilan edilmesi planlanmaktadır.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.