Safkar’ın yatırım teşvik belgesine onay

Güncel


Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tesisleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin yatırım teşvik belgesi onaylandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, ”25.03.2022 tarihinde açıklamış olduğumuz klima ve soğutucu imalatında kullanılan bazı metal aksamların firmamız bünyesinde üretilmesini teminen İzmir – Menemen/Emiralemli mevkiinde yapılacak yatırım kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel  Müdürlüğüne yaptığımız yatırım teşvik belgesi başvurusu onaylamıştır. Yatırım, orta-yüksek teknoloji kapsamında olup, 4. bölge desteklerinden yararlanacaktır. SGK primi işveren hissesi 6 yıl, vergi indirimi kapsamında yatırıma katkı oranı yüzde 45, faiz desteği yüzde 4 olacaktır. Bunların dışında gümrük vergisi muafiyeti ve KDV istisnalarından faydalanılacaktır.” ifadesi kullanıldı.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.