Sağlık çalışanlarından Gürkan’a teşekkür ziyareti

Güncel


Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl ve yönetim kurulu üyeleri, sağlık çalışanlarının Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma araçlarına ücretsiz binmeleriyle ilgili alınan karardan dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Gerçekleştirilen ziyarette özellikle pandemi döneminde sağlık çalışanlarına verdiği destekten dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür eden Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, “ Pandemi sürecinde izinlerin ve raporların iptal edildiği bir dönemde ciddi bir emek sarf eden sağlık personellerimiz süreç içerisinde sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte sağlık çalışanlarımız görev yaptıkları yerlere zor şartlarda ulaşıyorlardı. Bununla birlikte şu anda doğa şartlarıyla ilgili sıkıntılarımız oluşmakta. Özellikle toplu taşıma kullanımlarına ihtiyaç duyuldu. Başkanımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla doğrultusunda sağlık çalışanlarımızın ciddi bir beklentisi vardı. Büyükşehir Belediyemizin ve kamu araçlarının ücretsiz olarak kullanılmasından dolayı Sayın Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Sağlık çalışanlarımız görev yerlerine ulaşmada sıkıntı yaşıyorlardı ama bu süreçle birlikte toplu taşımanın ücretsiz kullanımı için başkanımızın verdiği talimatla birlikte sağlık çalışanlarının memnuniyetini başkanımıza iletiyoruz. Bizlere verdiği desteklerden dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Canlarını tehlikeye atarak pandemi sürecinde gece gündüz demeden cansiparene bir şekilde çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Depremin hemen akabinde ortaya çıkan pandemi krizi bütün dünyayı etkilediği gibi ülkemizi ve şehrimizi de etkiledi. Özellikle bu süreç içerisinde Sağlık-Sen’e kayıtlı olan ve diğer sağlık personellerimiz gece gündüz demeden kendi canlarını tehlikeye atarak covid gibi bir virüse karşı mücadele ettiler. Bu mücadeleyi yaparken herkes kendi çocuğu, annesi ve babasının yanına gidemezken sağlık çalışanlarımız çocukları, anneleri ve babaları tedavi etmek için kendi hayatlarını riske attılar. Bu anlamda bütün sağlık çalışanlarımıza minnettar olduğumuzu, teşekkür ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Süreç içerisinde görev şehidi olan bütün sağlık çalışanlarını rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık çalışanlarının iş yerlerine ve evlerine rahat gidip gelmeleri için belediyemizin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları noktasında ilgili arkadaşlara gerekli talimatı verdik ve meclisimizde de gerekli kararı çıkardık. Büyükşehir Belediyemize ait MOTAŞ araçlarına ücretsiz binecek olan bütün sağlık çalışanlarımıza hayırlı olsun. Sağlık çalışanlarımızın fedakâr çalışmalarına karşı ne yapsak azdır diyorum” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.