Seç Market, 2021’de iş ortaklarının sayısını yüzde 43 artırarak hızlı büyümesini sürdürdü

Güncel


Esnaf dostu iş modeliyle öne çıkan Seç Market, 2021’de iş ortaklarının sayısını yüzde 43 artırarak 1.726’ya ulaştırdı. Sunduğu kurumsal altyapı, fiyat avantajları, tedarik sürekliliği, güvenilir gıda ve zengin ürün çeşitliliğiyle Seç Market, paydaşlarının rekabet gücünü artırarak hızlı büyümesini sürdürdü.

Perakende sektöründe esnaf dostu iş modeliyle fark yaratan Seç Market, 2021 yılında da başarılı performansını sürdürdü. Türkiye genelinde üye sayısını her geçen gün artıran Seç Market, geçen yıl ekosistemine 765 yeni iş ortağı dahil etti. Böylece Seç Market tabelasına sahip mağaza sayısı 2021 yılı sonunda yüzde 43 artarak 1.726’ya ulaştı. Aile işletmelerinden oluşan Seç Market bugün itibariyle yaklaşık 5 bin kişilik bir ekosisteme sahip.

Altan Sekmen: “Geleneksel esnaf kültürünü modern marketçilikle bir araya getirdik”

Sundukları iş modelinin tüm paydaşlara sağladığı avantajlarla geçen yıl önemli bir büyüme elde ettiklerini vurgulayan Seç Market Genel Müdürü Altan Sekmen şunları söyledi: “2021 yılında kurumsal kimlik dönüşümü, lojistik ve tedarik zinciri gibi pek çok alanda yaptığımız yatırımlarla ekosistemimizi geliştirip güçlendirdik. 2022 Nisan ayı itibari ile de 1.850 mağazaya ulaştık. İş ortaklarımız güvenilir ve kaliteli ürünlerden oluşan geniş bir portföy içinden ürünlerini hızla, kolaylıkla ve uygun fiyatlarla temin edebiliyor. Esnafımızın rekabette güç kazanabilmesi için başta danışmanlık hizmetleri olmak üzere, operasyonel destek, ürün tedariğinde süreklilik ve finansal avantajlar gibi katkılarla güçlü bir çözüm ortağı konumundayız. Samimiyet ve güvene dayanan geleneksel esnaf kültürünü modern marketçilik anlayışıyla bir araya getiriyoruz. Kazandıran iş modelimizle bu yıl da esnafımızla birlikte müşterilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.”

 

Seç Market Hakkında:

2014 yılında Bizim Toptan altında faaliyet göstermeye başlamış, 2016 yılında Seç Market ismini almıştır. Bugün Seç Market, 79 ilde 1800’ü aşan bayisiyle perakende sektöründeki önemli oyunculardan biri haline gelmiştir. İş ortaklığı sistemiyle mahalle esnafına destek veren iş modeli, mahalle esnafının sıcaklığı ve samimiyeti ile kurumsal tecrübeyi buluşturarak modern marketçilik anlayışına hizmet etmektedir. Seç Market, raf diziliminden ürün tedarikine, dijital altyapıdan sosyal medya iletişimine, pazarlamadan satın almaya birçok alanda verdiği destekle, iş ortaklarının kendi işinin sahibi olarak ve “mahalleden biri” kalarak büyümelerine yardımcı olmaktadır. Seç Market mağazalarında, Yıldız Holding özel markalarının da dahil olduğu 5 binden fazla ürünün yanı sıra bölgelere göre farklı yöresel ürünlerin de satışı gerçekleştirilmektedir. 

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.