Şirket haberleri

Güncel


Beyaz Eşya Sektörü: Aralık ayında beyaz eşya iç satışları %8 artarken, ihracat %5 geriledi. 2021’de beyaz eşya üretimi %17, iç satışlar %9, ihracat %18 arttı.

ARCLK – Şirketin 2022 yılı beklentileri açıklandı.

CRDFA – 82 gün vadeli 22,4 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
105 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

DNISI – 36,5 milyon TL tutarlı Yatırım Teşvik Belgesinin toplam yatırım tutarının planlanan yatırımlar kapsamında 9,8 milyon TL ilave ile revize edilerek 46,3 milyon TL’ye yükseldiği açıklandı.

DERHL – Şirketin %45 iştiraki Toprak Yenilenebilir Enerji’nin Adıyaman’da bulunan GES yatırım yapmayı planladığı ve bu kapsamda ön protokol imzalaması sonrasında Adıyaman’da kurulu toplam kapasitesi 3.690 MWp olan 4 GES Santralleri 3,9 milyon dolar bedelle satın alacağını açıklandı.

EKIZ – Sermaye artırımından elde edilen fonun borçlarda ve işletme sermayesi ihtiyacında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

ENJSA – Fitch tarafından şirketin ve bağlı ortaklığı Başkent Elektrik’in ulusal uzun vadeli kredi notunun teyit edildiği, not görünümlerinde durağan olduğu açıklandı.

EMNIS – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Şubat’a kadar internet emir yasağı getirildi.

ENKAI – JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notlarının “BBB-“, Kısa Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notlarının “A-3”, Uzun Vadeli Ulusal Notunun “AAA (Trk)” ve Kısa Vadeli Ulusal Notunun “A-1+ (Trk)” olarak belirlendiği açıklandı.

ERCB – Mersin Şubesi’nin tescil edildiği açıklandı.

FORMT – Oyak Metal Sanayi’nin %100’lük paylarının 65 milyon TL bedelle satın alınmasına izin verilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından olumlu karşılanması sonrası Ticaret Sicil’de tescil işlemleri için başvuru yapıldığı açıklandı.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.