Şirket haberleri

Güncel


AEFES – 25 milyon dolara kadar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.

ANHYT – Ocak – Aralık döneminde prim üretimi %16,9 artışla 1,97 milyar TL’ye yükseldi.

AKSEN – Özbekistan’da toplam 740 MW kurulu güce sahip olacak 3 adet doğalgaz santrali yatırımının ilk etabı olan 240 MW kurulu güce sahip Taşkent A santrali ve Buhara santrallerinde ticari üretime başlandığı açıklandı.

AYGAZ – Şirketin %55 bağlı ortaklığı Sendeo’nun sermayesinin 143,5 milyon TL’den 423,5 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği, şirketin yapılacak sermaye artırımına payı oranında iştirak edeceği açıklandı.

BRKSN – Berkosan USA LLC unvanlı bir şirket kuruluşunun kayıt altına alınmasına karar verilmesi sonrasında, son yıllarda yaşanılan pandemi ve küresel diğer sorunlar nedeniyle bahse konu şirketin faaliyetlerine başlama sürecinin mevcut durum itibariyle sonlandırılmasına ve gelecek dönemlerde yeni fırsatların değerlendirilmesine karar verildiği açıklandı.

BMSCH – Şirketin İzmir Aliağa OSB’deki 40.000 m 2 ’lik arsasında 2.500 m 2 ’lik kapalı alana ek olarak 7.500 m 2 ’lik kapalı alan daha inşa edileceğinin açıklanması kapsamında kapalı alan inşaatı için Z Sistem ile anlaşma yapılması sonrası, arsanın kalan bölümünden 15.000 m 2 ’lik kısmının daha kapatılmasına karar verildiği, 15.000 m 2 ’lik kısım için Z Sistem Yapı ile ek bir sözleşme imzalandığı açıklandı.

CCOLA – Yurtdışında 7 yıl vadeli 750 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihracı için talep toplama sürecinin tamamlandığı, satış işlemlerinin 20 Ocak’ta tamamlanmasının beklendiği açıklandı.

DENGE – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 600 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

FLAP – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 200 milyon TL’den 400 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

EMNIS – VBTS kapsamında şirket paylarına 16 Şubat’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

FORMT – Oyak Metal Sanayi şirketinin %100’lük paylarının 65 milyon TL’ye satın alınmasına karar verildiği açıklandı.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.