Siro üst yönetiminde iki önemli atama

Güncel


Togg ve Farasis Energy ortaklığında enerji depolama çözümleri geliştirmek üzere kurulan Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri şirketinin üst yönetiminde iki önemli atama gerçekleşti. Siro Ticari Genel Müdürü N. Özgür Özel olurken, Siro Teknik Genel Müdürlüğü pozisyonuna Zafer Kara getirildi. Kara’nın görevi 1 Nisan 2022 tarihinde başlayacak. 

Türkiye ve çevresindeki ülkelerde otomotiv ve otomotiv dışı uygulamalar için enerji depolama çözümleri geliştirmek üzere Togg ve Farasis Energy ortaklığında kurulan Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri, uluslararası tecrübeye sahip üst düzey yönetici atamalarıyla organizasyon yapısını güçlendiriyor. Yıllık 20 GWs’lık üretim kapasitesiyle devler liginin oyuncusu olacak Siro’da Ticari Genel Müdür N. Özgür Özel olurken, Teknik Genel Müdür pozisyonuna Zafer Kara getirildi. 

Siro Yönetim Kurulu Başkanı M.Gürcan Karakaş, Özel ve Kara’ya yeni görevlerinde başarılar dileyerek “Togg’da olduğu gibi Siro’da da küresel deneyimi olan değerleri projemize kazandırma kararlılığımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. Farasis Energy Kurucu Ortağı, CTO’su ve Siro Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Keith Kepler de Farasis’in önümüzdeki yıllarda Çin dışındaki en önemli ortaklıklarından biri olan Siro’nun bu yeni atamalarla daha da kuvvetlendiğine dikkat çekti. Farasis Avrupa Genel Müdürü ve Siro Yönetim Kurulu Üyesi Stefan Bergold da, Özel ve Kara’nın liderliğinde Siro’nun, batarya piyasasında önemli bir rol oynayacağını ve Avrupa’ya ileri teknoloji enerji depolama çözümleri sunacağını belirtti.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.