“Team Novo Nordisk” Antalya Turu’nda yarışıyor

Güncel


Dünyanın farklı ülkelerinden Tip1 diyabetli sporcuların katılımıyla oluşan “Team Novo Nordisk”, diyabetli bireylere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Takım 2022 sezonunu 10 Şubat’ta, Türkiye’de Antalya Bisiklet Turu ile açıyor.

Dünyanın tümüyle diyabetlilerden oluşan ilk profesyonel bisiklet takımı Team Novo Nordisk, 2022 sezonuna Türkiye’de 10-13 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Antalya Bisiklet Turu’yla başlıyor. Novo Nordisk bisiklet takımı, dünyanın her yerinde katıldığı profesyonel yarışlarda Tip 1 diyabetli bireyleri sporda olduğu gibi yaşamın her alanında aktif olmaya davet ediyor.

 

Merkezi ABD’de, Atlanta’da olan Team Novo Nordisk UCI ProSeries’de yarışan profesyonel takım, bu yıl 10’ncu sezonunu yaşıyor. Profesyonel erkek takımı 13 ülkeden, yaşamlarını Tip1 diyabetle başarıyla sürdüren 18 sporcudan oluşuyor.Takımda; Avustralya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, İngiltere (Man Adası), Macaristan, İrlanda, İtalya, Hollanda, Yeni Zelanda, İspanya ve ABD’den diyabetli sporcular yer alıyor.

Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem, şirket olarak misyonlarının, global iş birlikleri ve geleceğe yön veren yaklaşımla 21. yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri olan diyabeti yenmek ve obeziteyi değiştirmek olduğunu söyledi. Yaklaşık 100 yıldır kendini diyabet alanında toplumsal sağlığa adamış ve dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen bir firma olan Novo Nordisk’in, insan sağlığına kattigi faydayı tüm kazanımların önüne koymaktan gurur duyduğunu sözlerine ekledi. Tip1 diyabetli bireylerin, doğru yönetimle hayatlarında hiçbir aktiviteden geri kalmalarına gerek kalmadan, herkes gibi sporcu olabileceklerine dikkat çeken Dr. Burak Cem, “Bu nedenle de özellikle diyabetli bireylerin, sporun her dalındaki başarılı girişimlerini ve yaşam kalitelerini artirmayi hedefleyen çeşitli projeleri destekleyerek fark yarattığımıza inanıyoruz. Spor da bizim için bu alanlardan en öncelikliler arasında yer alıyor” dedi.

Geçmiş yıllarda da Türkiye’de yarışlara katılmış olan Team Novo Nordisk’in menajeri Vassili Davidenko, “2022 sezonunun açılışı için Türkiye’ye gelmekten büyük heyecan duyuyoruz. Heyecanlı gençlerden oluşan güzel bir takımımız var. Bu aynı zamanda gelişim programımızı vurgulamanın ve nelerin mümkün olduğunu göstererek diyabette değişimi destekleme mesajımızı vermenin de en iyi yolu” dedi.

 

Novo Nordisk Hakkında: 

Novo Nordisk 1923’te kurulan ve merkezi Danimarka’da bulunan önde gelen bir global sağlık şirketidir. Amacımız diyabetin yanı sıra, obezite ile nadir kan ve endokrin bozuklukları gibi başka ciddi kronik hastalıkların üstesinden gelecek değişimleri gerçekleştirmektir. Bu amaçla bilimsel atılımlara öncülük ediyor, ilaçlarımıza erişimi arttırıyor ve önce hastalığı önlemek, nihayetinde de tümüyle tedavi etmek için çalışıyoruz. Novo Nordisk 80 ülkedeki yaklaşık 43,100 çalışanıyla birlikte, ürünlerini 170 ülkede pazara sunmaktadır.   Ayrıntılı bilgi için novonordisk.com, FacebookTwitterLinkedInYouTube sayfalarımızı ziyaret edin.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.