Teknik seviyeler

Güncel


BIST100 Jeopolitk gelişmelerin etkisi ile geçtiğimiz haftanın ilk iki günden satıcılı bir seyir izleyen ve 1880 seviyesine kadar geri çekilen BIST 100 endeksi hafta ortasında sonra toparlandı. Cuma günü 2019 seviyesi test edilmesine rağmen, gün %0.73 oranında değer kaybı 1983.18 seviyesinde gerçekleşti. İçinde bulunduğumuz haftada hisse bazlı hareketlerinn daha ön planda olduğu endekste ise volatil bir seyrin etkili olduğu bir hafta geçirilmesini bekliyoruz. Teknik görünüme baktığımızda ise kısa vadeli göstergelerde toparlanma görülsede şimdilik net bir güç kazanımında söz edemiyoruz. 2000-2010 bandını ilk dirençler olarak takip ettiğimiz haftada bu direnç bandının üzerinde kapanış gerçekleşmemesi halinde satış baskısının arttığını görebiliriz. Bu nedenle mevcut seviyelerde daha temkinli iyimser bir strateji izleyeceğiz. Ancak 2000 seviyesinin üzerinde kalıcı olunabilmesi endekste ilk etapta 2100 seviyelerine kadar yaşanacak hareketi beraberinde getirecektir. Endekste 1975 seviyesini ise ilk destek noktası olarak takip edeceğiz. Bu desteğin kırılması endekste bozulmayı arttıracaktır. Yaşanabilecek geri çekilmelerde alt destekle olarak 1950 ve 1913 seviyelerini verebiliriz.

VIOP 30 -“Endeks 30 Sözleşmesi” Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde pozitif açılışa rağmen, gün içinde artan satışlar ile geri çekilme yaşandı gün % 1.54 orannda değer kaybı ile 2223 seviyesinden kapandı. Hafta içinde etkili olan tepki hareketleri sonrasında kısa vadeli göstergelerde yaşana toparlanmanın zayıf kaldığını görüyoruz. Cuma günü etkili olan satışlar sonrasında gün içi grafiklerde de göstergelerin bozulmuş olması tepki hareketleri açısından temkinli kalmamıza neden oluyor. Gün içi hareketlerde 2016 seviyesini ilk ara destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınındığı sürece UZUN pozisyonlar sürdürülebilir. Ancak 2016 seviyesinin kırılması sözleşmeden baskısı arttıracağından taşınan UZUN pozisyonlarda ısrarcı olunmamalı. Sözleşmede 2280-2284 bandını ise yaşanabilecek ataklarda ilk direnç seviyesi olarak verebiliriz.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.