Torun: “Belediye yönetimi masa başı kurnazlığıyla, kendi işçisinin hakkını gasp ediyor”

Güncel


CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, yaklaşık 2 bin 300 işçisinin maaşlarını 1500 TL’ye ulaşan tutarlarda eksik ödediğini açıkladı. Belediye yönetiminin toplu sözleşme zammı hesaplamasında kurnazlık yaparak işçi haklarını gasp ettiğini belirten Torun, “Kendi işçisinin maaşlarına göz diken bir yönetimin Ordu’ya vereceği bir şey kalmamıştır” dedi.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, yazılı açıklamasında, şu değerlendirmelerde bulundu:

İŞÇİ MAAŞLARINA GÖZ DİKTİLER

“Ordu Büyükşehir Belediyesi, beceriksiz bir yönetimin vasatlığına teslim edilmiş durumdadır. 3 yılda belediyeyi borç batağına sokan, belediyenin en önemli taşınmazlarını tek tek satışa çıkaran büyükşehir belediye yönetimi, şimdi de gözünü işçilerimizin maaşına dikmiştir.

MASA BAŞI KURNAZLIĞI

Bilindiği gibi; belediye ile işçiler arasında şubat ayında yapılan toplu sözleşme, mart ayı itibarıyla yürürlüğe girmiştir. Ancak mart ayı maaşlarını gören işçilerimiz, büyük bir haksızlıkla karşı karşıya kalmıştır. Toplu sözleşme zamlarını 2022 yılına göre hesaplaması gereken büyükşehir belediyesi, 2021 yılının aralık ayı üzerinden hesaplama yaparak, masa başı kurnazlığı ile işçilerin haklarını gasp etmiştir.

2 BİN 300 İŞÇİNİN HAKKI GASP EDİLDİ

Böylece, yaklaşık 2 bin 300 işçinin maaşları, ortalama 1500 TL’ye varan tutarlarda eksik yatmıştır. Kendi işçisinin maaşlarına göz diken, kendi işçisinin hakkını ayak oyunlarıyla gasp eden bir yönetimin Ordu’ya vereceği bir şey kalmamıştır. Bu haksızlık bir an önce düzeltilmeli, işçilerimizin hakları zaman kaybedilmeden teslim edilmelidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu hukuksuzluğun sonuna kadar takipçisi olacağız, hakkını arayan işçilerimizin de sonuna kadar yanındayız.”

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.