Türkiye ile BAE arasında medya ve iletişimde güç birliği

Güncel


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü Birleşik Arap Emirlikleri BAE ziyareti kapsamında  Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti Arasında Medya Ve İletişim Alanlarında İş Birliği Protokolü” imzalandı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre,

Başkanı Altun: “Bu önemli protokolle birlikte iki ülke, medya ve iletişim alanında güçlerini birleştirecek.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü BAE ziyareti kapsamında  Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti Arasında Medya Ve İletişim Alanlarında İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Türkiye adına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, BAE adına da  Medya Ofisi Başkanı Saeed al Eter’in imza koyduğu protokol ile iki ülke arasındaki dostane ilişkilerin artırılması, medya ve iletişim alanlarında ilişkilerin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Protokole göre iki ülke, birbirlerinin mevcut ekonomik, siyasi, kültürel ve sosyal hayatlarını daha yakından tanımak ve iletişim faaliyetleri hakkında görüş alışverişini sağlamak amacıyla her yıl medya ve iletişim dünyasından temsilcilerin karşılıklı ziyaretlerini teşvik edecek.

Türkiye ve BAE’den medya mensupları ve kanaat önderlerinin periyodik olarak bir araya gelmesini sağlayacak ortak etkinlikler düzenlenecek.

Ayrıca iki ülkenin genç gazeteci ve medya mensupları ile teknik elemanlarına karşılıklı staj ve eğitim imkanları sağlanması yönünde girişimde bulunulacak.

Tarafların ülkelerinde meslekî çalışmalarını yürüten diğer ülkenin medya mensuplarına da gerekli yardım ve kolaylığı sağlanacak.

Protokol, iki ülkenin gerekli iç yasal usullerinin tamamlanmasının ardından yürürlüğe girecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da anlaşmaya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün, Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında Medya ve İletişim Alanlarında bir işbirliği protokolü imzaladık.Bu önemli protokolle birlikte iki ülke, medya ve iletişim alanında güçlerini birleştirecek. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.