Türkiye’de bir şeyler oluyor: ”Haber Arama Motoru”

Güncel


Medya sektörüne katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu yolda da sürekli Ar – Ge faaliyetleri içindeyiz. Emek emek yayınladığımız içeriklerin arama motorlarında yer almamasının, içeriklerinin medya takibe girmediğinin ve medyayı takip eden şirketlerin merceğinden de görülemediğinin farkındayız. Dolayısıyla ülkemizdeki medyanın genel olarak raporlanan 70 ila100 medya kuruluşundan oluşmadığını, başkalarının da varlığının bilincindeyiz.

Haber Arama Motoru

Tüm yayıncıların, yayımladıkları haberleri gören bir yazılım ve kod sistemi geliştirdik. ”Haber Arama Motoru” dediğimiz bu yapıya, yayıncıların ortak sıkıntısı olan reklam gelirlerini de artırabileceği yeni reklam platformumuz ”ads724.com” sitemizin altında yer verdik.

ADS724 haber yayıncılarına yeni bir nefes

Burada da size reklam konusunda bir gelişmenin test aşamasına geldiğimizin müjdesini vermek isteriz. Yeni bir alternatif olmak için çabalıyoruz.

WordPress ve Php

Haber Arama Motoru, öncelikle bizden yayın alan yayıncı kuruluşları yazılım sistemlerine göre etap etap kapsayacaktır.

Kod dosyasını eklemeniz yeterli

İlk etap WordPress sistemi ile tam uyumludur. Sadece sizlere göndereceğimiz bir kod dosyasıyla sisteminiz taranacak ve kısa sürede yer alacak.

Geliştirmelere ve maalesef bot atakları konusunda çalışmalara devam ediyoruz

Şuan bile bu arama motorumuz çok fazla saldırıya uğradığı için kasıtlı giriş engelleri bot ayırt edicileri kullanıyoruz. Saldırıların sürmesinde ise arama yapan kişilere kayıt ekranı sunmayı düşünüyoruz. Saldırılardan kaynaklı zaman zaman hata kodları ve aksamalar oluşabilmektedir.


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.