“Yabancı yatırımcılar, Çin’i sığınak olarak görüyor”

Güncel


Uluslararası haber ajansı Reuter’s’ın yaptığı habere göre, dünya çapında yatırımcılar yüksek enflasyon, büyüme ve salgın sorunları nedeniyle Çin’i en güvenli yatırım limanı olarak görüyor. Haberde, “Çin’in düzenleyici politikalarına rağmen, küresel fon yöneticileri anakaradaki hisse senetlerine ve tahvillere para pompalıyor. Çin’in istikrar vaatleri, parasal ve mali gevşeme ve düşük enflasyon onları diğer piyasalardaki oynaklığa karşı koruyabilir” yorumu yapıldı.

Matthews Asia Portföy Stratejisi Başkanı David Dali, Çin’in 2022 yılında gelişmekte olan hisse senedi piyasası arasında tek favori ülke olduğunu söyledi. Dali, “Çin, bütün büyük pazarların en az riskli ve en çekici olanı” dedi.

Reuters, Morgan Stanley’den gelen verilere atıfta bulunarak, “Stock Connect programı aracılığıyla Çin hisse senetlerine yabancı net girişlerin 2022’nin ilk üç haftasında günlük rekor ortalama 413 milyon dolara ulaştığına” dikkat çekti.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.