Yaprak Süt’ün makine ekipman modernizasyon yatırım projesi

Güncel


Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, makine ekipman modernizasyon yatırım projesine ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, ”Makine ekipman modernizasyonu yatırım projesi kapsamında proje dosyası hazırlanarak Tarım ve Orman Bakanlığı-Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığına 10.02.2022 tarihinde hibe başvurusu yapılmıştır. Hibe başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda, modernizasyon amacıyla yapılacak proje kapsamında bir adet 30 metreküp kapasiteli sabit yem karma makinesi, sağımhane revizyonu kapsamında 48 adet süt ölçer ve gübre yönetimi kapsamında 1 adet nozüllü mix pump alınacaktır. Yatırımın tahmini maliyeti KDV hariç 2.550.000 TL olup, hibe oranı yüzde 50’dir.” ifadesi kullanıldı.

Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.