Yurtiçi piyasalar TCMB kararıyla şekillenebilir

Güncel


Ayyıldır şu ifadelerde bulundu:

Yeni bir haftaya başlarken piyasaların ana gündem maddesi hiç şüphesiz ki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz kararıdır. Yapılan anketler neticesinde piyasa beklentisi yüzde 14,00 olan 1 hafta vadeli repo faiz oranının sabit kalması yönündedir. GCM Yatırım Araştırma Departmanı olarak bizim de beklentimiz, politika faizinin sabit kalması şeklindedir. Gerek faiz kararı gerekse metin içerisinde para politikasının geleceğine yönelik verilecek mesajlar Türk Lirası varlıklar üzerinde hareket alanını hızlandırabilir.

 

TCMB faiz kararına yönelik düşüncelerimiz sonrasında video analiz çalışmamızı Bist30 ve Bist100 endeksi başta olmak üzere Kardemir ve Ereğli ile alakalı gerek Spot gerekse Viop tarafındaki teknik beklentilerle devam ettirerek sonlandıracağız.

00:00 Risk Açıklaması
00:23 TCMB Faiz Kararı
05:45 Bist30 ve Bist100 Spot Teknik Analiz
08:10 Kardemir ve Ereğli Spot Teknik Analiz
11:10 Bist30 Viop Teknik Analiz
12:09 Ereğli Viop Teknik Analiz
13:20 Kardemir Viop Teknik Analiz
14:32 Kapanış 

 

Kaynak GCM Yatırım
Hibya Haber Ajansı


Hibya Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.