22° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Güvenlik güçlerine İHASAVAR teslimatı

Savunma Sanayi Haberleri - 04/07/2020 12:12 A A
İHASAVAR, ASELSAN, ASELSAN İHASAVAR, Drone Savar, Anti-Drone

ASELSAN, yerli ve milli imkanlarla geliştirmiş olduğu İHASAVAR Anti-Drone RF Karıştırma / Köreltme Sistemi’nin, güvenlik güçlerine yeni bir teslimatını gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından yapılan açıklamada, “Mini/Mikro İHA’lara Karşı Taşınabilir Karıştırma Sistemi Projesi kapsamında Aselsan tarafından üretilen İHASAVAR’ların güvenlik güçlerimize teslimatları devam ediyor.” ifadelerine yer verildi.

ASELSAN, şu ana kadar 500’den fazla İHASAVAR teslimatı gerçekleştirdi.

İHASAVAR Anti-Drone RF Karıştırma ve Köreltme Sistemi

Drone/Mini-İHAlar düşman unsurlar tarafından Keşif, Casusluk, Taciz, Silahlı Saldırı ve Bombalama amaçlı olarak kullanılabilmektedir.

İHASAVARTM Anti-Drone RF Karıştırma ve Köreltme Sistemi, askeri tesislerin/üslerin, devlet kurum binalarının, üst düzey yetkili konutlarının, tören alanlarının, nizamiye ve kontrol noktalarının yakınlarında drone/mini-İHA uçurulmasının aktif karıştırma uygulaması ile engelleyerek koruma sağlamaktadır.

İHASAVARTM, drone/mini-İHA’ların, uzaktan komuta, GPS/ GLONASS uydu seyrüsefer, veri ve görüntü aktarım frekanslarının tamamını aynı anda karıştırarak drone/mini-İHA kullanılarak oluşturulabilecek tehditleri bertaraf edebilmektedir.

ASELSAN İHASAVAR

İHASAVARTM, güvenlik personeline drone/mini-İHA’ların görüldüğü anda bertaraf edilmesi kabiliyetini kazandırarak anten yönlendirmesini sağlayan sensör sistemlerine ihtiyacı ortadan kaldırarak maliyet-etkin bir çözüm oluşturmaktadır.

İHASAVARTM, özel tasarlanmış yüksek kazançlı yönlü anteni ile bu boyutta bir sistemden beklenen etkinlik mesafelerinin çok daha fazlasını sağlamaktadır. Silah tipi tasarımlı İHASAVARTM, kompakt sistem mimarisi, hafifliği ve taşınabilirliği ile kullanıcıya maksimum ergonomi sunmaktadır.

Sistem şarj edilebilir, yüksek kapasiteli Li-Ion bataryalar ile en az 1.5 saat durmaksızın yayın yapabilmektedir


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

Bu haber 24 kez okundu.
Savunma Sanayi Haberleri - 12:12 A A
BENZER HABERLER