Her ürün satışından TEMA Vakfı’na fidan bağışı

Sağlık


Günümüzde pek çok insan daha iyi bir dünya için yüzünü doğallığa dönerken, gezegenimize ve canlılara zarar vermeyen doğal üretim felsefesiyle kurulan Dahara Naturals markası, dünyanın her yerinden bu nitelikte özel ürünleri ve Türkiye’den değerli yöresel ürünleri sunuyor.

Tüketicilere dünyamızın bizlere sunduğu doğallıkta ürünler vermek misyonuyla yola çıkan Dahara Naturals’ın ürün gamında, doğal yağlardan kurutulmuş meyvelere, kuruyemişlerden sebze kuruları ve toz gıda grubuna, erişteler ve kahvaltılıklardan doğal sirkeler ve sabunlara 57 çeşit ürün bulunuyor.

Her ürün satışından TEMA Vakfı’na fidan bağışı

saricanta.com, Trendyol, Hepsiburada gibi online pazar yerlerinde tüketiciye ulaşan ürünler, kısa süre sonra online olacak Dahara Naturals’ın kendi internet sitesinde de satışa sunulacak.

Doğaya duyarlı felsefesiyle öne çıkan marka, saricanta.com sitesinden yapılan her ürün satışından ayrılan belli bir miktarla TEMA Vakfı’na fidan bağışlıyor. Yakın zamanda Fas, Hindistan, Kore ve Peru’dan sürpriz ürünleri, yerli üretim doğal ve pratik hazır yemekleri de ürün gamına ekleyecek olan Dahara Naturals, ürün çeşidini 100’ün üzerine taşımayı hedefliyor.

Dünyanın dört bir yanındaki anavatanlarından ürünler

İki Türk girişimci Zuhal Kaya ve Şenol Kaya, içinde yaşadığımız dünyaya sorumluluğumuz olduğu felsefesiyle hayata geçirdikleri Dahara Naturals markasını 2020 yılında kurdu. Markanın öyküsünü Zuhal Kaya şöyle anlatıyor;

“Dahara Naturals’ı, geleneksel yöntemlerle üretilen dünyanın dört bir yanından ürünleri kendi anavatanından getirerek Türk insanı ile buluşturmak amacıyla kurduk. Türkiye’de olmayan %100 doğal ürünleri getirirken, ürün gamımızda bulunan yerli ürünlerle de ülkemizin zenginliklerini göz önüne çıkarmayı arzu ediyoruz. Hem kadın istihdamını hem de farklı ülkelerden yerel üreticileri desteklemek, adil kazanç, sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı kalmak temel önceliklerimiz.”

Yerel üreticileri destekliyor

Ağırlıklı olarak kadınlardan oluşan yerel üreticilerden gelen Dahara Naturals ürünleri, koruyucu ya da katkı maddesi kullanılmadan üretilerek tüketicilere ulaşıyor. Dahara Naturals, yerel üreticileri destekliyor.

Ürün gamına ekleyecekleri ürünlerin iyi tarım uygulaması sonucu üretilmiş olmasının kendileri için çok önemli olduğunu belirten Zuhal Kaya, “Sebze ve meyvelerin tarladan toplanıp işlenmesi arasında ki zaman dilimi, paketlerin geri dönüşüme uygun olarak hazırlanması, dünyamıza olan saygımız ve sürdürülebilir üretim zinciri, bunların hepsi bizim için çok kıymetli. Bizim ürünlerimiz %100 doğal. Her biri kendi anavatanından geliyor” bilgisini veriyor.