18° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Hızlı şarjlı Honor V40 ailesi ile ilgili yeni detaylar!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 09/15/2020 13:35 A A


66W hızlı şarj cihazıyla gelecek Honor V40 serisi, Kirin işlemciye sahip olmayabilir. Geçen yılın kasım ayında Honor ilk 5G akıllı telefonları olan Honor V30 ve Honor V30 Pro’yu tanıtmıştı. Şirket şimdi de kutusundan hızlı şarj özellikleriyle çıkacak yeni Honor V40 serisi cihazlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şimdiye kadar Honor V40 ailesi teknik detaylar hakkında neler biliyoruz?

Şimdiye kadar ortaya çıktığı kadarıyla Honor V40 ailesi teknik detaylar

Tipster DigitalChatStation’a göre, Honor V40 serisi 66W hızlı şarj ünitesi ve şarj cihazı ile birlikte gelecek. Öte yandan, Honor V30 serisi, 40W hızlı şarj ve 27W kablosuz şarjı desteklediği zaten biliniyor.

Daha yüksek bir şarj kapasitesi ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Honor, bu noktada gerçekten de beklentileri en azından şarj noktasında karşılayacak gibi duruyor. Bunun yanı sıra zaten Huawei de aynı şeyi Huawei Mate 40 serisi ile yapmayı hedefliyor.

V40 serisi hakkında başka yeni detaylar da ortaya çıktı. Telefonlarda Kirin işlemcisi kullanılmayacak gibi duruyor. Bunun nedeni, şirketin yeni Kirin işlemcileri üretememesi ve mevcut Kirin işlemcilerin Huawei Mate 40 serisinde kullanılacak olmasında yatıyor.

Honor V40 ailesi teknik detaylar-00

Bu durumda, Honor’ın da yüksek performanslı bir MediaTek Dimenstiy işlemcisine geçebileceği söyleniyor. Elbette bunlar şu an için iddiadan öteye gitmiyor olsa da doğru olması muhtemel gibi görünüyor.

Bunun yanında ailenin daha önce sızdırılan özelliklerine bir bakalım:

Honor’ın yeni amiral gemisi serisi V40 ailesinin üç üyesi bulunuyor. Bu telefonların teknik özelliklerine baktığımızda ise aslında karşımıza genel anlamda MediaTek’in Dimensity 1000 Plus işlemcisinin kullanılacağı ortaya çıkıyor.

Bunların yanında V40 Pro ve V40 Pro Plus modelleri ön tarafta iki kamera deliğine ev sahipliği yapacak. Ekran tarafında ise kavisli AMOLED ekran bizleri karşılayacak. V40 ise kavisli olmayan düz AMOLED bir ekranla geliyorken aynı zamanda tekli ön kamera kurulumuna yer veriyor.

Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 24 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 13:35 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin