Hollanda’da bir okul İslam’ı şiddet dini olarak gösteren ödevden pişman - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
10° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Hollanda’da bir okul İslam’ı şiddet dini olarak gösteren ödevden pişman

ABONE OL
Güncel Haberler - 11/21/2020 20:59 A AMüslümanların yoğun tepkisi üzerine yazılı açıklama yapan Leiden kentindeki Visser’t Hooft Lisesi, bu hafta okulda görülen din dersi sırasında “din özgürlüğü ve İslam” konulu yazı ödevinde yer alan bazı soruları tasvip etmediklerini belirtti.

Küçük bir grubun eylemlerinden hiçbir dinin veya felsefenin sorumlu tutulmaması gerektiği görüşünü savunduklarının kaydedildiği açıklamada, “Kökeni, dini ve cinsel yönelimi ne olursa olsun birbirimize saygı duymalıyız ve insanların söz konusu ödevden incinmesinden dolayı üzüntü duyuyoruz. Niyetimiz kesinlikle bu değildi.” ifadesi kullanıldı.  

Söz konusu derste çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğrafta, din özgürlüğü ve İslam ile ilgili sorular arasında, “İnsanlar neden bu kadar çok şiddet üreten bir dine inanır?” ve “Neden bu kadar çok Müslüman terörist var?” ifadelerinin yer aldığı görüldü. 

Yerel basında çıkan haberlerde de Müslüman bir öğrencinin ödevin işlendiği derste, sınıfı üzülerek terk ettiği bilgisi aktarıldı.

Kaynak:AA


Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 20:43

Bu haber 60 kez okundu.
ABONE OL
Güncel Haberler - 20:59 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.