Huawei Mate serisinin yıllar içindeki evrimi - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
-1° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Huawei Mate serisinin yıllar içindeki evrimi

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/22/2020 22:27 A A


Huawei Mate serisinin evrimi nasıl oldu? Bu telefon serisinin geçmişine ve nasıl değiştiğine göz atmadan önce geçen yıldan beri ABD ve Huawei arasında geçen krizden bahsedelim:

Huawei yıllar içinde adeta yıldız haline geldi. ABD ile Huawei arasında geçen yıla kadar yaşanan sorun olmasaydı Huawei’in pek çok konuda liderliği elde edeceği söyleniyordu. İşler beklendiği gibi olmadı ve geçen yıldan bu yana Huawei ve ABD hükümeti arasında önemli bir sürtüşme var.

Yakın zaman önce gerçekleşen ABD seçimlerinin sonucu olarak değişen ABD hükümeti, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın aldığı kararları devam ettirir mi bilinmez ancak Huawei karşılaştığı sorun karşısında savunmaya geçerek önemli adımlar da attı. Yaşanan gelişmeler sayesinde Huawei kendisine daha çok yatırım yaptı.

Sevilen Huawei Mate serisinin evrimi ve nasıl bir değişim geçirdiği

Huawei Mate serisiyle ilk olarak 2013 yılında karşımıza çıktı. Çin merkezli şirket CES’te Huawei Ascend Mate‘li ilk akıllı telefonu tanıttı. Telefon ilk olarak Çin pazarında Şubat 2013’te piyasaya sürüldü ve Mart 2013’te küresel pazarda yerini aldı. O ilk günden beri mate serisi ile kullanıcıların beğenisini toplayan Huawei, bu seriyi ilk yıllarda CES tarafında kullanıcılara göstermeye başladı.

2013 yılının ardından 2014 yılında Huawei Ascend Mate 2, CES’te karşımıza çıktı. Telefon bir önceki modelin daha geliştirilmiş versiyonuydu ve 4G destekli olmasının yanında ters şarj özelliğine sahip olmak ve 4.050 mAh ile döneminin en güçlü bataryalarından birisine sahip olmasıyla dikkat çekmişti.

Huawei-Mate-serisinin-evrimi-00

Huawei Ascend Mate 2

Huawei takip eden süreçte, Huawei Ascend Mate 7 ve Huawei Mate S ile kullanıcıların karşısına çıktı. Huawei Ascend Mate 7, kendisi tarafından üretilen güçlü işlemcisiyle dikkat çekerken aynı zamanda parmak izi sensörü ve 1080p HD ekranıyla öne çıkmıştı. Mate S serisi ise Mate serisinde 5.5 inç ekran boyutu ile piyasaya sürülen en kompakt telefon olmuştu. Huawei Mate S‘nin kendine has özelliği ise OLED ekran ve arka kamerada optik görüntü sabitleme özelliğinin eklenmesiydi.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 15 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 22:27 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.