Açık
  • EURO
  • DOLAR

Huawei, Önümüzdeki Yıl ‘Sıvı Lens’ Teknolojisini Kullanacak |

Güncel - 28 Kasım 2020 17:33 A A


Teknolojinin gelişim suratı gün geçtikçe katlanarak artıyor. Bu süreçten akıllı telefonlarımızda kullanılan bile

Teknolojinin gelişim suratı gün geçtikçe katlanarak artıyor. Bu süreçten akıllı telefonlarımızda kullanılan bileşenler de büyük oranda etkileniyor. Akıllı telefonlarda görmeyi beklediğimiz en yeni teknolojiyse ‘sıvı lens‘ olarak isimlendirilen teknoloji. Yeni bir habere nazaran Çinli teknoloji devi Huawei, bu teknolojiyi önümüzdeki yıl amiral gemilerinde sunmayı planlıyor.

Habere nazaran Huawei, sıvı lens teknolojisinin test sürecinde son kademeye geldi. Şirket, Aralık 2019’da sıvı lens teknolojisi için patent müracaatında bulunmuştu. Huawei’nin yapmış olduğu müracaat 4 ay sonra, Nisan 2020’nin başında onaylanmış ve şirketin bu teknolojiyi akıllı telefonlarda kullanacağı gün beklenmeye başlamıştı.

Nedir bu ‘sıvı lens’ teknolojisi?

Şu ana kadar bildiğimiz ayrıntılara nazaran sıvı lens teknolojisi, manzara sabitleme ve odak vakitlerini harikulade oranda hızlandırmaya yarayacak. Bu teknoloji sayesinde dolaylı olarak kullanıcıların görsel tecrübeleri de bir üst düzeye taşınacak. Çinli bir kaynağa nazaran odak mühleti sadece birkaç milisaniyeye kadar düşecek.

Sıvı lens teknolojisinin birinci etapta sırf telefoto kameralarda karşımıza çıkması bekleniyor. Hatta Digital Chat Station’a nazaran sıvı lens, şimdi duyurulmamış Sony IMX782 sensöründe de yer alacak. Yeni teknoloji sayesinde hareket halinde olan objeler de çok daha güzel bir formda takip edilebilecek.

Akıllı telefon dünyasında son vakitlerde büyük bir yenilik yaşamıyorduk. Telefonların kameralarındaki çözünürlük artmış, yakınlaştırma kabiliyetleriyse üst hudutlara ulaşmıştı. Ancak sıvı lens teknolojisinin gelişiyle birlikte akıllı telefon kameralarının mükemmel bir performans artışı yaşayacağını söyleyebiliriz.Kaynak: Teknovadisi

Bu haber 20 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

Güncel - 17:33 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.