İmamoğlu: “2036 Olimpiyatlarını İstanbul’a getirmekte iddialıyız”

Spor


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da 4 farklı lokasyonda gerçekleştirilen İstanbul Su Sporları Günleri’nin Maltepe ayağına katıldı. Aquatlon ve sutopu müsabakalarının startını verdikten sonra konuşan İmamoğlu, “2036 Olimpiyatları İstanbul’da olacak. Ben şimdi çocukların gözlerine, hangisi olimpiyat şampiyonu olacak diye bakıyorum. İstanbul spor stratejisi ve gelecek planı diye bir toplantı yaptık. Burada amacımız 2036 Olimpiyatlarını İstanbul’a getirmek. Bu konuda iddialıyız. Aynı zamanda Paralimpik Olimpiyat ve Oyunlarını da buraya getireceğiz dolaysıyla. İnşallah bundan sonra hiç seyircisiz bir olimpiyat olmasın. Hep böyle seyircili olsun” ifadelerini kullandı.

Maltepe / İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB iştiraki Spor İstanbul’un organizasyonuyla; 27-30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen  İstanbul Su Sporları Günleri’nin Maltepe’deki etkinliklerine katıldı. Genç sporcuların aileleriyle birlikte katıldığı etkinlikte İmamoğlu’na; Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, İBB Genel Sekreter Yardımcıları Şengül Altan Arslan, Murat Yazıcı eşlik etti.

4 ayrı noktada 8 farklı branşta

‘İstanbul Su Sporları Günleri’, kentin en güzel noktalarından Maltepe Orhangazi Şehir Parkı, Büyükçekmece, İstanbul Boğazı (Çırağan Sarayı-Anadolu Hisarı) ve Küçükçekmece’de düzenleniyor. Katılımcılar su topu, yüzme, aquatlon, kano, kürek, dragon bot, modern pentatlon, rüzgar sörfü ve uçurtma sörfü olmak üzere 8 farklı branşta yarışıyor.

İmamoğlu: “Sesini iyi sakla”

Aquatlon ve su topu müsabakalarının startını verdikten sonra konuşan İmamoğlu, programın sunuculuğunu yapan Mert Palavaroğlu’na, “Sesini iyi sakla. Yarışmalarda muhtemelen senin sunduğun yarışmalarda dereceler artıyor olabilir. 2036 Olimpiyatları İstanbul’da olacak. Ben şimdi çocukların gözlerine hangisi olimpiyat şampiyonu olacak diye bakıyorum” dedi.

İstanbul’un dünyanın en güzel şehri olduğunu belirtip, “Dünya bir ülke olsa başkenti İstanbul olurdu” sözünü hatırlatan İmamoğlu, “Biz aynı zamanda istiyoruz ki sporda da dünyada en önde olalım. Bu şehrin enerjisi yüksek. Çocukları ve gençleri var. Yetenekliler de onu da biliyoruz” diye konuştu.

Amacımız olimpiyatları İstanbul’a getirmek

İstanbul’un spor şehri olması için birlikte adım atmanın önemine vurgu yapan İmamoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İstanbul spor stratejisi ve gelecek planı diye bir toplantı yaptık. Burada amacımız 2036 Olimpiyatlarını İstanbul’a getirmek. Bu konuda iddialıyız. Aynı zamanda Paralimpik Olimpiyat ve Oyunlarını da buraya getireceğiz dolaysıyla. İnşallah bundan sonra hiç bir olimpiyat seyircisiz olmasın. Hep böyle seyircili olsun.”

Daha da büyümemiz lazım