Instagram’ın son güncellemesi eleştiriliyor! – ShiftDelete.Net - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
-1° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Instagram’ın son güncellemesi eleştiriliyor! – ShiftDelete.Net

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/22/2020 10:07 A A


Instagram şu anda popülerlik açısından üst sıralarda yer alıyor. Instagram Reels ile yeni bir çehre kazanmış, kullanıcıların kısa süre içinde severek kullandığı bir özellik haline gelmişti ancak işler son güncelleme ile değişti. Uzun yıllar tasarım çizgisinden şaşmayan Twitter bir yana Instagram en çok tasarımını değişen ve yeni özellikler getirilen bir uygulama. Instagram en son güncellemesi ile butonların yerinin değişmesi platformun kullanıcılarını isyan ettirdi.

Instagram’ın son güncellemesi geçen haftadan beri gündem! Hiç sevilmedi

İsyan ettirdi diyoruz zira, Reels özelliği ile birlikte uygulamanın alt kısmındaki çubuk değişmiş ve bu yeni görünüme kullanıcılar daha tam alışamamışken şimdi de kalp butonu(beğeni ve yorum butonu) direkt mesajların yanına taşındı.

Paylaşım ve bildirim özelliklerinin yeniden düzenlenmesi, kullanıcıların uygulama çevresinde hareket etmesini oldukça zorlaştırdı. Yeni düzen, ana araç çubuğuna bir alışveriş öğesi ve video akışı seçeneği eklerken bildirimleri ve yayın düğmesini ekranın sağ üst köşesine taşıdı. Alışveriş sekmesi ve belirlenmiş Reels özelliği, Instagram’ın tüketicilerini memnun etmekten çok para kazanmakla ilgilendiği izlenimini veriyor.

Instagram-in-son- guncellemesi-00

En son gelen güncelleme, telefonlarının uygulamayı en son sürüme otomatik olarak güncellemesi nedeniyle bazı kullanıcılar için bir sürpriz oldu. 24 milyon Instagram takipçisi olan James Charles, Twitter hesabından en son güncellemeden duyduğu memnuniyetsizliği açıklayan bir videoyu geçen haftalarda paylaşmıştı.

Bu yeni düzene alışamayan pek çok kullanıcı bu durumu eleştiren paylaşımlar yapmaya başladı. Özellikle mizah videoları çeken kişilerin diline düşen bu değişiklikler, komik paylaşımların ortaya çıkmasına da neden oldu.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 48 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 10:07 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.