16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

iOS 13 ve iOS 13.5 için Jailbreak sürümü ortaya çıktı!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/29/2020 23:59 A A


iOS 13 ve iOS 13.5 için Odyssey Jailbreak isimli bir yazılımın piyasaya sürüldüğü açıklandı. 3 Haziran 2019 tarihinde tanıtılan iOS 13, 19 Eylül 2019 tarihinde bütün kullanıcılar için yayımlanmıştı.

iPhone dışında iPad ve iPod Touch modellerinde de kullanılabilen bu yazılım, iOS 13.5.1 sürümüne kadar iyi bir şekilde anılıyordu. 20 Mayıs 2020 tarihinde kullanıcıların beğenisine sunulan iOS 13.5, kullanıcıları Maruz Kalma Bildirimi olarak adlandırılan bir sistem ile COVID-19 salgınından koruyor.

iOS 13 ve iOS 13.5 Odyssey Jailbreak ile gündemde

Gücünü Apple tarafından üretilen A12 ve A13 işlemcilerinden alan cihazlarda kullanılabilen bu programın açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu belirtildi. Buradan hareketle Jailbreak ile ilgilenen bütün geliştiricilerin Odyssey tarafından piyasaya sürülen bu programı daha iyi özellikler ile donatabileceğini söyleyebiliriz.

Odyssey, yayımladığı Jailbreak’in çok hızlı olduğunu belirtti. En yeni iPhone modellerinde herhangi bir kasma problemi yaşamadığı belirtilen bu sürümün kısa bir süre önce satışa sunulan en güncel iPad cihazlarında da sorunsuz bir şekilde çalıştığı ifade edildi.

iOS 13 Jailbreak

Dilimize ” ön yüz çatısı” olarak çevrilen Bootstrap isimli altyapı eşliğinde hazırlanan Odyssey Jailbreak, “libhooker” isimli bir özelliğe de sahip. Bu özellik, bir geliştirici tarafından hazırlanan kodun hâlihazırda çalışan bir sistem üzerinde denenmesini sağlıyor.

Eğer bu yazılımdan memnun kalmazsanız onu silebilirsiniz. Odyssey isimli kullanıcının Twitter adresine ulaşmak ve ilgili Jailbreak sürümü hakkında daha fazla bilgi almak için “buraya” tıklayabilirsiniz.

Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 43 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 23:59 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin