19° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

İran halkına yaptırım uygulayandan İran halkına destek!

ABONE OL
Güncel Haberler - 11/22/2019 09:02 A A


Amerika başkanı dün akşam, son bir yılda İranlılara yönelik illegal ve zalimane yaptırımlarına değinmeksizin, twitter sayfasında paylaştığı mesajda İran’da geçici olarak internetin kesik olmasının ülkede istikrarsızlığın belirtisi olduğunu iddia etti.

Göreve geldiğinden beri sürekli İran’a ve İranlılara karşı girişimlere yoğunlaşan Trump, İran hükümetinin, halkın işlenen şiddet olaylarından habersiz kalmaları için interneti kestiğini iddia etti.
Bu arada Amerika dışişleri bakanlığında İran eylem grubu başkanı Brian Hook dün BBC’ye verdiği mülakatta, İran’da internetin kesik olmasına rağmen Amerika’nın sağladığı olanakla isyancıların kendi aralarındaki bağlantıyı kurabildiklerini söyledi.
Hook Amerika’nın İran nizamının muhalifleri yanında olduğuna işaretle, Amerika başkanının bu süre zarfında dışişleri bakanı ile birkaç kez konuştuğunu belirtti.
Hook “Amerika’nın İran’a maksimum baskısı ile hükümetin bütçe açığı olduğunu ve giderleri karşılayamadığını” iddia etti.
Amerika yönetimi İran halkına destek verdiği iddiaları nedeni ile  Çarşamba günü Amerika’nın çıkarlarını koruma temsilcisi olarak İsviçre büyükelçisi Marcus Leitner dışişleri bakanlığına çağrılarak kendisine nota verildi./
 Kaynak : Parstoday

Bu haber 71 kez okundu.
ABONE OL
Güncel Haberler - 09:02 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin