İşletmeler için Apple Müzik geliyor - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
Açık
  • EURO
  • DOLAR

İşletmeler için Apple Müzik geliyor

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/20/2019 17:03 A A

Değişim rüzgarlarıyla oldukça hareketli günler geçiren Apple’ın yeni servisi belli oldu. Perakende mağazalarında müzik kontrolü sağlamak için oluşturulan İşletmeler için Apple Müzik ortaya çıktı.

İşletmeler için Apple Müzik

İşletmeler için Apple Müzik ortaya çıktı

En büyük rakibi Spotify ile tatlı bir rekabet içerisinde olan Apple, bireysel kullanıcılar dışında işletmelere yönelik bir girişimde bulundu. Bu servis sayesinde işletmeler Apple Müzik abonelik planlarına kaydolabilecek. Perakende mağazalarda Apple’ın işletmeler için oluşturduğu çalma listeleri ve mağaza markasına uyarlanmış özel öneriler sunan lisanslı müzik listelerine sahip olabilecekler.

Standart Apple Müzik uygulaması haricinde özel bir uygulama aracılığıyla işletme sahipleri iPhone ve iPad üzerinden liste düzenlemeleri, müzik kontrolleri gibi farklı argümanları ayarlayabilecek.

Yaygın akış hizmetlerinde, Apple Müzik veya Spotify gibi servislerin tüketici lisans koşullarında ticari alanlarda müzik çalmak için engelleyici bir koşul içermiyor. Ancak Apple, mevcut uygulamalardan daha farklı ve daha fazla özelleştirilebilir olduğunu açıkladı.

Farklı alanlarda birkaç pilot işletmenin bir süredir İşletmeler için Apple Müzik’i test ettiği ve başarılı sonuçlar alındığı da diğer ayrıntılar arasında yer alıyor. İşletmelerle yapılan anlaşmalar, Apple’ın  mağazanın kültürüne uyması için özel çalma listeleri oluşturma planını içeriyor.

İşletmeler için Apple Müzik’in ülkemizde kullanılabilirlik durumu için herhangi bir bilgi henüz yer almıyor.

Kaynağa Gitmek İçin Tıklayınız.

Bu haber 75 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 17:03 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.