Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

İsrail işgalde sınır tanımıyor! Kudüs’te cami kapattılar

ABONE OL
Güncel Haberler - 11/21/2019 00:37 A A

Mescid-i Aksa’nın Meclis Kapısı’nın karşısındaki Er-Rasasi Mescidi, bazı kısımları Filistin yönetimine bağlı Kudüs Eğitim Müdürlüğü tarafından ofis olarak kullanıldığı gerekçesiyle İsrail polisince 6 aylığına kapatıldı.

İsrail işgal güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde Kudüs İslami Vakıflar İdaresine bağlı bir caminin kapısına kilit vurdu.

Mescid-i Aksa’nın Meclis (Nazır) Kapısı’nın karşı tarafında bulunan Er-Rasasi Mescidi, İsrail tarafından 6 aylığına kapatıldı.

İsrail işgal güçleri, bazı kısımlarının Filistin yönetimine bağlı Kudüs Eğitim Müdürlüğü tarafından ofis olarak kullanılmasını caminin kapatılmasına gerekçe gösterdi.

Filistin Devlet Televizyonu ve Filistin Milli Eğitim Müdürlüğünün Doğu Kudüs’teki ofisleri de İsrail güçlerince sabah düzenlenen baskının ardından 6 ay süreyle kapatılmıştı.

İsrail polisi ile İç İstihbarat Servisi Şin-Bet (Şabak), işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Filistin kurumlarına “Filistin yönetimiyle bağlantılı oldukları” gerekçesiyle baskın düzenlemişti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Aralık 2017’de Kudüs’ü “İsrail’in başkenti olarak” kabul ettiğini açıklamasının ardından İsrail makamları, Kudüs’teki Filistin kurumları ile Filistin toplumunun önde gelen isimlerine yönelik ihlal ve baskılarını arttırdı.

 

Bu haber 1 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Güncel Haberler - 00:37 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.