Açık
  • EURO
  • DOLAR

İstanbul Kart güncelleme aldı: HES kodu eşleştirme nasıl yapılır?

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 01/14/2021 17:10 A A


İstanbul’da 15 Ocak itibarıyla İstanbul Kart, HES kodu ile eşleştirilmeden kullanılamayacak. Bu kuralın son gününde, İstanbul Kart mobil uygulaması için HES kodunun tanımlanmasıyla ilgili geliştirme amacıyla güncelleme yayımlandı. Bu gelişmenin ardından birçok vatandaşın kafasında İstanbul Kart HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır? sorusu oluştu. Konu hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

HES kodu için güncelleme geldi: HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlere, toplu taşımada HES kodunun zorunlu tutulması da eklendi. Eşleştirme için ise bugün son gün olarak belirlendi. İstanbul Kart mobil uygulaması için ise HES kodunun tanımlanmasıyla ilgili güncelleme geldi. Sürüm 2.0.15 olarak adlandırılan güncellemenin boyutu ise 56,6 MB oldu.

Mobil uygulamaya giriş yapan kullanıcıları direkt olarak ‘HES kodu ekle’ penceresi karşılıyor. Çıkan pencereye tıklandığında ise HES kodunu soran bir ekran geliyor. Bu adımlar takip edilerek kart ile HES kodunun entegrasyonu gerçekleştirilebiliyor.

İstanbul Kart HES kodu güncelleme

HES kodu eşleştirmesinin web sitesindeki uygulaması ise değişikliğe uğramadı. İstanbulkart ile HES kodunu eşleştirmek isteyen kişiler, bu işlemi kisisellestirme.istanbulkart.istanbul adresinden yapabiliyor. Tek yapmanız gereken bu adresten istenilen işlemleri yapmak. Aşağıdaki videomuzdan detayları görebilirsiniz.

Bu entegrasyon sonrası, hasta veya temaslı vatandaşların bilgileri Sağlık Bakanlığı tarafından İBB’ye iletilecek. Böylece otomatik olarak bu gruptakilerin İstanbul Kart’ı askıya alınmış olacak ve toplu ulaşımda kullanılmayacak. HES kodu eşleştirmesi için belirlenen son tarih ise 15 Ocak.

İstanbul’da ise toplamda 34 milyon 260 bin 87 İstanbul Kart bulunuyor. Bu kartlardan 8 milyon 260 bin 87‘si kişiselleştirilmiş durumda. Anonim olan İstalbul Kart’lar ise kişiselleştirilecek.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 53 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 17:10 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.