İstanbul Modern Sinema’da Aşk Yeniden

Kültür-Sanat


İstanbul Modern Sinema yeni sezona Aşk Yeniden adlı programla giriyor. 16-30 Eylül tarihleri arasında müzenin web sitesi üzerinden erişime sunulan filmler ücretsiz izlenebiliyor

İstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A.Ş’nin katkılarıyla hazırladığı çevrimiçi ve ücretsiz programlarına 16 Eylül’de başlıyor. Aşk Yeniden adlı programda aşkın hallerine odaklanan ve yedi filmden oluşan bir seçki sinemaseverleri bekliyor.Aşk Yeniden programında insanlık tarihi boyunca üzerinde en çok düşünülmüş, konuşulmuş, yazılmış konuların başında gelen aşkın dinamiklerini inceleyen, yoğunluğu ve karmaşıklığı üzerine son bir yıl içinde çekilen filmler yer alıyor.Almódovar’ın ilk İngilizce filmi

Seçkide ilk kez Venedik Film Festivali’nde görücüye çıkan ve Pedro Almódovar’ın İngilizce çektiği ilk filmi İnsan Sesi’nde Tilda Swinton rol alıyor. Maria Schrader imzalı Tam Sana Göreyim romantik komedi türünde, insan ve robot ilişkisi üzerine düşündürüyor. Türkiye’de ilk kez gösterilecek, Rus yönetmen Philipp Yuryev’in ilk filmi Balina Avcısı da seçkinin öne çıkan filmleri arasında yer alıyor.

 Ücretsiz ve çevrimiçi 

İstanbul Modern’in web sitesi üzerinden erişime sunulan filmler, gösterim programında belirtilen tarih-saat aralıklarında yayında kalıyor.

Aşk Yeniden Programı

 TAM SANA GÖREYİM, 2021

Yönetmen: Maria Schrader

Oyuncular: Maren Eggert, Dan Stevens, Sandra Hüller

Algoritma yüklü dünyamızdan çağdaş bir aşk hikâyesi: özel hayatında çok da mutlu olmayan arkeolog Alma bir bilim projesinde denek olmayı kabul eder: 17 milyon insanın datası ve ileri zekâ teknolojisiyle “hayatının erkeği” olarak tasarlanmış android Tom ile üç hafta birlikte olması gerekmektedir. Film boyunca Alma ile birlikte “sipariş verdiğin algoritma sevgilin gerçekten de mükemmel olursa ne yaparız?”ı sorgularız. Romantik komedi türünde, insan ve robot ilişkisi üzerine düşündüren bu filmin başrolünde yer alan Maren Eggert, Berlinale’de “En İyi Oyuncu” ödülünü kazandı. 

SUSMAYAN KÖPEK, 2021

Yönetmen: Ana Katz