İstanbul’un dört bir yanında alkış sesleri yükseliyor

Kültür-Sanat


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin salgın döneminde zor zamanlar geçiren özel tiyatrolarla dayanışmak için başlattığı “İstanbul’da Perdeler Kapanmasın” projesi çerçevesinde, bu hafta sonu açık alanlarda ve İBB Kültür Merkezlerinde tiyatro sanatçıları seyircisiyle buluşuyor.

İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın düzenlediği etkinlikler cumartesi ve pazar günü; Kadıköy Yoğurtçu Parkı, Beylikdüzü Yaşam Vadisi ile İstanbul’un iki yakasında yer alan 10 İBB Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. İstanbul’da parklarda, İBB Kültür Merkezleri’nde perdeleri açarak, aylar sonra tiyatro sanatçılarını alkış sesleri ile buluşturmayı amaçlayan projenin ilk ayağı geçtiğimiz hafta sonu Pendik Kaynarca ve Zeytinburnu Çırpıcı Parkı’nda gerçekleştirildi.       

İBB Kültür Merkezleri’nde bu hafta sonu başlayacak oyun gösterimleri ise bayram tatilinin ardından 31 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında her hafta devam edecek.Tiyatroseverler, bayram tatili boyunca dijital oyunlar izleme fırsatı bulacak. 15 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında her gün 2 farklı oyun olmak üzere toplamda 22 oyun, İBB Kültür Sanat YouTube kanalından yayınlanacak. 

İBB Kültür Merkezleri’nde saat 21.00’de başlayacak oyun programı:

İBB CEM KARACA KÜLTÜR MERKEZİ

10 Temmuz- BAKSA SANAT/ PİR SULTAN ABDAL MÜZİKALİ

11 Temmuz-FUAYE GÖSTERİ SANATLARI/SAMİMİ SÖKÜNTÜLER

İBB BAŞAKŞEHİR KÜLTÜR MERKEZİ

10 Temmuz- BASAMAK YAPIM SAHNE SANATLARI/ İKİ İHTİMAL TEK MÜMKÜN

11 Temmuz- UĞUR BÖCEĞİ YALÇIN ÖZDEN TİYATROSU/ ŞÖHRET BASAMAKLARI

İBB ALİ EMİRİ EFENDİ KÜLTÜR MERKEZİ

10 Temmuz- BOA SAHNE/ LAN! & NEME LAZIM

11 Temmuz- TİYATRO RETORİK/ EVLERE ŞENLİK