İşte ek tercih döneminin avantajlı bölümleri

Eğitim


20 Eylül’de başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı ek tercih dönemi 23 Eylül Perşembe günü sona erecek. Sağlık uygulamaları eğitimlerinin teorik bilgileri mesleki staj imkanı ile birlikte sunduğunu belirten uzmanlar, böylelikle öğrencilerin henüz mezun olmadan önce deneyim kazanabileceklerini ifade ediyor. Uzmanlar, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı ile Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programlarını tercih edecek adayların Çift Anadal, Erasmus ile yurt dışında staj yapabilme, ulusal ve uluslararası firmalarda istihdam ve TUBİTAK projelerine destek alma gibi önemli avantajlara sahip olacaklarını vurguluyor. 

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri ve Meslek Yüksekokulu Sağlık Kurumları İşletmeciliği Program Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Öznur Karaloğlu ve Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Program Başkanı Öğretim Görevlisi Damla Yılmazoğlu bölümlerinin öğrencilere sunduğu avantajlar hakkında önemli bilgiler paylaştı.

 

Öğrendiklerini meslek stajı ile pekiştirebilecekler

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı’nın ilaç ve medikal sektöründe istihdam edilmek üzere sektörün ihtiyaçları dahilinde öncelikli olarak tercih edilen ve istihdam edilen nitelikli personeli yetiştirerek sektöre kazandırmayı amaçladığını belirten Öğr. Gör. Dr. Damla Yılmazoğlu, “Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama programı müfredatı, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik oluşturuldu. Öğrenciler teorik derslerle öğrendiklerini uygulama dersleri ve meslek stajları ile pekiştirme olanağına sahip oluyorlar.” dedi.

 

İşte programın sunduğu avantajlar…

Öğr.Gör. Dr. Damla Yılmazoğlu, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama programı mezunlarının ulusal ve uluslararası ilaç firmalarında, medikal firmalarda ve ecza depolarında Tıbbi Tanıtım Temsilcisi unvanıyla istihdam edildiğini söyledi. Yılmazoğlu programın öğrencilere sağladığı avantajları şöyle sıraladı:

– Öğrenciler, etkili iletişim ve müzakere bilgisiyle Türkçeyi ve beden dilini doğru kullanabilirler,

– Genel sağlık, ilaç tıbbi cihaz sektör bilgisine sahiptir ve bu bağlamda temel tıbbi kavramları anlayabilir ve aktarabilirler, 

–  Modern satış ve iletişim yöntemleri becerisine sahip olurlar, 

– Alanında edindiği temel düzeydeki bilgi ve becerileri kullanarak verileri yorumlayarak değerlendirme yapabilirler.