27° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

İYİ Partili Levent Özeren’in Semiha Yıldırım’a çirkin sözlerine tepki yağıyor

Güncel Haberler - 07/10/2020 09:56 A AAK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım‘ı hedef alan paylaşıma tepkiler art arda geldi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ı sosyal medyada hedef alan ifadeleri kınadı.

Oktay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ”TBMM’nin 28’inci Başkanı Sayın Binali Yıldırım’ın değerli eşleri Semiha Yıldırım Hanımefendi’ye karşı kullanılan terbiye dışı ifadeleri şiddetle kınıyorum. İnsan onurunu ve aileyi hedef alan bu ahlaksızlığa ve benzerlerine karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” sözlerini kullandı.

Levent Özeren gözaltına alındı

Bir tepki de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi.

Bakan Selçuk, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, ”Kıymetli Semiha Yıldırım Hanımefendi’ye yapılan çirkin saldırıyı esefle kınıyorum. Sarf edilen seviyesiz sözler, kadınlara olan bakış açılarını bir kez daha gözler önüne sermiştir” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da paylaşıma Twitter hesabından tepki gösterdi. 

Şentop, paylaşımında, “Ahlak sınırlarını aşan, aileyi ve kişilik haklarını hedef alan ifadeleri siyaset ve muhalefet saymak mümkün değildir” sözlerine yer verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Bütün mesaisi sosyal medyada alçakça provokasyonlar oluşturmak olan müfteri bir trol, Semiha Yıldırım Hanımefendi’yi de hedef almış. Bu çirkin ve aşağıların aşağısı zihniyete karşı insan onurunu savunmaya ve tüm meşru yollarla mücadele etmeye devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Semiha Yıldırım ile ilgili ifadeleri kınadı. Çelik, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Seviyesizlik zincirine bir çirkinlik daha eklendi… Sayın Semiha Yıldırım’a dönük ahlaksız ifadeleri kınıyoruz. Bu çirkinlikler, yapanların etiketi oluyor sadece” sözlerini kullandı.  

Bu haber 28 kez okundu.
Güncel Haberler - 09:56 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin