İzmir depremi paylaşamları radarda: İşlemler başlatıldı! - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
Açık
  • EURO
  • DOLAR

İzmir depremi paylaşamları radarda: İşlemler başlatıldı!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 10/31/2020 22:12 A A


Coşkulu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ardından yaşanan İzmir depremi Türkiye’nin gündem konusu haline geldi. Kısa süre içinde yüzlerce kişinin yaralandığı depremde Marmara Bölgesinde yer alan pek çok şehir de etkilendi. Ege Denizi’nde gerçekleşen deprem, 70 kilometrelik İzmir/ Bayraklı’da en büyük hasarı verdi. Konu hakkında Twitter üzerinden yapılan bazı saldırgan ve saygısız paylaşımlar ise bakanlık tarafından radara alındı. İzmir depremi paylaşamları hakkında tutuklamalar bulunuyor!

Saldırgan ve hakaret içeren İzmir depremi paylaşamları incelemeye alınıyor

30 Ekim depremin yaşanmasının ardından bütün Türkiye’nin kilitlendiği İzmir’de depremin izleri 31 Ekim’de daha net görüldü. Binlerce kurtarma ekibinin seferber olduğu bi doğal afet için arama kurtarma çalışmaları da halen devam ediyor. İnsanların can derdine düştüğü ve sevdiği insanları kurtarmak için kullandığı bir araç olan sosyal medya, kan kusan ve saldırgan bireylere de ev sahipliği yapıyor.

İzmir’in depreminin yaşamasını doğal olmayan yollara bağlayan ve oldukça saldırgan yorumlar yapan sosyal medya hesapları hakkında işlem ve incelemenin başladığını dün duyuran Türkiye İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce; paylaşımını Twitter üzerinden yapmıştı. Konu hakkında yeni bir paylaşım daha yapan İnce, şu ifadeleri kullandı:

Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 58 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 22:12 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.