KODIAQ ve OCTAVIA SCOUT ile Autoshow Mobility Fuarı’nda yerini aldı

Otomobil


ŠKODA bu yıl ilk kez dijital olarak gerçekleştirilen Autoshow Mobility Fuarı’na yenilikleriyle damga vurdu. Markanın yeni ve genç ürün gamı, 26 Eylül’e kadar dijital olarak ziyaretçiler tarafından detaylı olarak incelenebilecek.

 

ŠKODA’nın Autoshow standının kalbinde ise yenilenen KODIAQ yer alacak. Markanın standında yenilenen KODIAQ’ın yanı sıra yeni OCTAVIA, OCTAVIA SCOUT 3 boyutlu olarak incelenebilecek. Bu modellerle birlikte SUV modelleri KAMIQ ve KAROQ, hatchback modeli SCALA ve amiral gemisi SUPERB de sergilenecek.

 

Yüce Auto ŠKODA Genel Müdürü Zafer Başar, ilk kez dijital olarak gerçekleşen Autoshow Fuarı’nın kendileri için de farklı bir deneyim olacağını ve daha geniş kitlelere ulaşma fırsatı bulacaklarını belirterek “Yaşanan global salgın iş ve özel hayatımıza köklü değişiklikler getirdi. En önemlisi de fuarın da konsepti olan  mobilite. Gelişen teknoloji sayesinde kişiler hareket halindeyken bile iletişim kurabiliyor, bilgiye erişebiliyor, mobilite sayesinde daha fazla özgürlük elde ediyor. Bu trend hiç kuşkusuz Autoshow’u da olumlu yönden etkileyecektir. Daha önceki fuarlardan farklı olarak herkes her yerden bu fuara katılabilecek ve tüm modellerimizi yakından inceleme fırsatı bulabilecekler“ dedi.

Başar, fuarda en yeni modellerinin geçtiğimiz hafta showroomlarda yerini alan yenilenen KODIAQ olduğunu söylerken şöyle devam etti;

“Yenilenen KODIAQ D SUV segmentinde amiral gemimiz ve en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Yeni hali ile KODIAQ bu segmentteki elimizi daha da güçlendirecektir.“

ŠKODA’nın fuar yıldızı KODIAQ

Markanın SUV atağını başlatan ilk model olan ve kısa zamanda büyük bir başarı elde eden KODIAQ, daha dikkat çekici tasarımıyla fuardaki en yeni modeli olacak. Türkiye’de de satışa sunulan KODIAQ, fuar süresince 3 boyutlu olarak sergilenecek ve tüm detayları ziyaretçiler tarafından kolayca incelenebilecek.

KODIAQ geniş iç hacmi, zengin donanım seviyeleri, yüksek kalitesi ve verimli motorlarının yanı sıra evrimleşen tasarım diliyle de dikkat çekiyor. KODIAQ’ın yenilenen tasarımı, aracın güçlü duruşunu ve off-road tarzını daha fazla vurgulayacak.

KODIAQ’ın yeniden tasarlanan ön bölümünde, yükseltilen kaput ve yeni ŠKODA ön panjuru aracın cesur duruşunu daha da güçlendiriyor. Bu büyük SUV modelinde LED farlar standart olarak sunulurken FULL LED ön far grubu Matrix özellikli sunulmaya başlanacak. Daha keskin bir tasarıma kavuşan ön farlar, KODIAQ’ın şık tasarımının karakteristik bir unsuru olarak öne çıkıyor. Yenilenen KODIAQ, markanın başarılı SUV çizgisini devam ettirmeyi hedefliyor ve lansmana özel 455.000 TL’lik başlangıç fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.