Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/gazetehaberi.com/httpdocs/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 155
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /var/www/vhosts/gazetehaberi.com/httpdocs/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 159

Lazer tedavisindeki detayları göz ardı etmeyin

Güncel - 23 Şubat 2021 12:16 A A


Dünyagöz’de yıllardır uygulanan ve yüzbinlerce kişinin göz sağlığına kavuşturulduğu lazer ameliyatları ile ilgili Dünyagöz Etiler’den Op. Dr. Baha Toygar merak edilenleri paylaşıyor. 

 

Gerekli tetkik ve muayeneler yapıldıktan sonra, kişinin göz yapısına göre gerçekleştirilen lazer ameliyatlarının oldukça güvenli olduğunu belirten Op. Dr. Baha Toygar, “Lazer ameliyatlarının başarılı olması için, hastaların bu operasyona uygun olduklarının yapılacak muayenelerle belirlenmesi çok önemli. Gelişen lazer teknolojileri ile hastaların göz numarasından, göz yapılarına kadar pek çok farklı etkeni göz önünde bulunduruyoruz ve bu sayede kendilerini en doğru tedavi yöntemine yönlendirebiliyoruz. Operasyon öncesi muayenenin, ameliyattan bir gün önce gerçekleştirilmesi gerekmekte. Bu muayene sonucunda, hastalarımıza tamamı Dünyagöz’de uygulanan; iLasik, SMILE, INTRALASE LASIK, Topolazer veya Presbiyopi tedavilerinden en doğrusu hangisiyse, bunu uyguluyoruz” diyor.

Hastanın karakteristik özelliklerine göre yöntem belirleniyor

Dünyagöz’deki lazer ameliyatı süreci hakkında detaylı bilgiler veren Op. Dr. Baha Toygar, “Ameliyat öncesinde bahsettiğimiz üzere göz muayenesi yapılır ve hastanın karakteristik özelliklerine göre doğru yöntem belirlenir. Ameliyattan en az bir gün önceki sürede hastalardan makyaj, parfüm, krem gibi kozmetik ürünleri kullanmamaları istenir. Ameliyat sırasında, göze damlatılan damlalar yoluyla uygulanan anestezi ile herhangi bir ağrı hissedilmez ve operasyon süresi her göz için 5-10 dakika civarındadır. Ameliyat sonrasındaki 24-48 saatlik aralıkta da kontrol muayenesi gerçekleştirilerek bir sorun olmadığı teyit edilir. Bunun ardından birkaç gün içinde görüş netleşir ve görme kalitesi artar” şeklinde konuşuyor.

Kimler Lazer Ameliyatı Olabilir?

18 yaş üzerinde olan, gözlük veya lens kullananlar
Göz derecelerinde son yılda 0,50 diyoptriden az değişiklik olanlar
-10 ditoptriye kadar miyopisi olanlar
-6 diyoptriye kadar astigmatı ve +4 diyoptriye kadar hipermetropisi olanlar
Kornea dokusu yeterli derecede kalın olanlar
Diyabet, romatizma gibi sistematik hastalığı bulunmayanlar
Gözlerinde göz tansiyonu gibi başka bir hastalık bulunmayanlar
Ön muayenede göz yapısı ameliyata uygun bulunanlar
 

Lazer ameliyatı olunacak hastanede dikkat edilmesi gerekenler

Teknolojik ve hijyenik altyapı
Hekim deneyimi ve lazer konusundaki uzmanlığı
Tedavi ve tetkikler için gerekli teknolojik altyapının var olması
Ameliyatta kullanılacak bütün tıbbi malzemelerin tek kullanımlık olması
Gözün farklı branşlarında hizmet verilip verilmediği

Hibya Haber Ajansı

Bu haber 1 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

Güncel - 12:16 A A


BENZER HABERLER