-6° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Lenovo, Dolby ile iş birliğine gidiyor

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 01/13/2021 22:44 A A


Öne çıkan teknoloji markası Lenovo, görüntülü aramalarda ses kalitesini artırmak adına Dolby ile iş birliği yapacak. Uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı günümüz de, kullanıcılarının verimliliğini artırmak isteyen Lenovo‘nun bu hamlesi dikkat çekiyor.

Lenovo yeni bilgisayarında Dolby Voice kullanacak

Günümüzde oldukça önemli hale gelen video konferans görüşmeleri, iş hayatının ayrılmaz bir parçası olmaya başladı. Bu nedenle kullanıcılara kaliteli görüşme deneyimi sunmak üzerine birçok yeni uygulama geliştirildi. Ancak hala birçok kullanıcı, video görüşmelerinden tam anlamıyla verim sağlayamıyor ve ses kalitesinde sorunlarla karşılaşıyor. Bu yüzden birçok kullanıcı video görüşmelerinde işlerini yapmak istemiyor ve bu tür aksiyonlara güvenmiyor.

İşte bu sebeple Lenovo ve Dolby bir araya gelerek bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Bir süredir piyasada olan Dolby Voice üzerinden yapılan iş birliği, Lenovo’nun bu teknolojiyi yakında çıkaracağı iki dizüstü bilgisayarına uyarlaması ile başlayacak. Normal şartlarda Dolby Voice teknolojisini kullanabilmek için ayrı bir donanıma ihtiyacınız oluyor. Ancak, Lenovo ve Dolby iş birliği bu durumun önüne geçerek yeni nesil Lenovo bilgisayarlar ile donanım ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Dolby Voice teknolojisi, dinamik eşitleme özelliklerinin yanı sıra ses yükseltme konusunda da başarılı bir performans sunuyor. Gürültünün giderilmesi ile dikkat çeken ses teknolojisi, konuştuğunuz kişiye ilgili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir bilgiyi iletmek üzere kullanabileceğiniz net bir ses vaat ediyor.

 Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 90 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 22:44 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.