macOS Big Sur 11.0.1 Beta 1 güncellemesi yayımlandı - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
-2° Açık
  • EURO
  • DOLAR

macOS Big Sur 11.0.1 Beta 1 güncellemesi yayımlandı

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 10/29/2020 06:59 A A


macOS Big Sur 11.0.1 Beta 1 güncellemesi yayımlandı. Bu güncellemeyi macOS Big Sur için hazırlanan test programına kaydolan kişiler kullanabilecek. Henüz geliştirilme aşamasında olan Big Sur 11.0.1 isimli yazılımın geliştiricilere ulaştırıldığı öğrenildi.

İlk önce geliştiriciler tarafından sınanacak olan Apple imzalı bu sürümün kısa bir süre sonra bütün kullanıcılara ulaştırılacağı duyuruldu. Milyonlarca kişi macOS Big Sur 11 isimli güncellemeyi bekliyor ancak ABD menşeli teknoloji firması tarafından beklenen hamle bir türlü gelmiyor.

macOS Big Sur 11.0.1 Beta 1 güncellemesi neler sunuyor?

Bu güncelleme ile tazelenen Mac modelleri, daha parlak ve daha beyaz olan bir kullanıcı arayüzü ile donatıldı. Ayrıca bazı ikonların görünümü değiştirildi. Bunun dışında 11.0.1 Beta’nın Safari’ye kazandırdığı yeni bir özelliğin kullanıcılara zaman kazandıracağını söyleyebiliriz.

Safari artık anında çeviri yapabiliyor. Buna ek olarak macOS Big Sur 11.0.1 Beta’nın iPadOS ve iOS ikilisinin Mesajlar uygulaması aracılığı ile kullanıcılara sağladığı hizmet deneyimini macOS platformuna getirdiği söylendi.

macOS Big Sur 11.0.1 Beta 1 güncellemesi

Apple Geliştirici Merkezi aracılığıyla yüklenebilen bu yazılıma erişmek için şu yolu takip edebilirsiniz: Sistem Tercihleri > Yazılım Güncelleme. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra yeniden başlatma işleminin tamamlanmasını beklemelisiniz.

2 hafta önce yayımlanan macOS Big Sur Beta 10 isimli güncellemede performansa ve sorunlara odaklanılmıştı. macOS Big Sur 11’in çıkış tarihi henüz belli değil. Siz hangi Mac modelini kullanıyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 50 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 06:59 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.