Mercedes-Benz Türk, 41 farklı yeniliğe sahip otobüslerini otobüs severlerle buluşturuyor

Otomobil


Yolcular, sürücüler, host/hostesler, işletmeler ve müşterilerden gelen geri bildirimler ışığında 2021 yılı için 41 farklı yeniliği otobüs modellerinde sunmaya başlayan, Türkiye’nin şehirler arası otobüs pazarının lideri olan Mercedes-Benz Türk, bu yenilikleri özel bir etkinlikle tanıtıyor. 26 – 27 Ağustos tarihlerinde, İstanbul 15 Temmuz Şehitler Otogarı Fuar ve Sergileme Alanı’nda gerçekleştirilecek etkinlikte, sektör çalışanları ve yolcular, Mercedes-Benz Travego 16 2+1 ve Tourismo 15 2+2 otobüsleri yakından inceleme fırsatı yakalarken, yenilikler hakkında da yetkililerden bilgi alma şansına kavuşuyor. Ziyaretçilere aynı zamanda Mercedes-Benz Türk’ün 2021 yılında şehirler arası otobüslerinde sunduğu 41 farklı yeniliğin detaylarını içeren broşürler dağıtılıyor.

Yeni otobüsler son teknolojiyle donatıldı, müşteri konforuna odaklanıldı

İnsanların güvenli ve konforlu seyahat deneyimi yaşamalarını odağına ve önceliğine koyan Mercedes-Benz Türk, 2021 yılında otobüslerinde sunduğu yenilikler ile seyahatlerdeki “Yeni Standartları” belirliyor.

Yeni Standartlar, 3 ana başlık altında özetleniyor:

1. Yeni Güvenlik Standartları

2. Yeni Konfor Standartları

3. Yeni Ekonomik Sürüş Standartları

 

1. Yeni Güvenlik Standartları

Dönüş Asistanı (Side Guard Assist): Otobüslerin sağa dönüşlerinde ve sürüş sırasında, hem sürücünün hem yayaların hem de diğer sürücülerin güvenliğine katkı sağlayan bu donanım sayesinde; daha güvenli sollamalar, kalkışlarda ve düşük hızlı sürüşlerde kaza riskinin azaltılması ve trafik ışıklarında bekleyen yaya ve araçların daha iyi algılanması sağlanıyor.

Dikkat Asistanı (Attention Assist): Dinlenmeden sürüş yapan sürücülerin uyarılmasıyla birlikte sürüş güvenliğinin arttırılmasının amaçlandığı bu donanım, 60 km/s’nin üzerinde seyredilirken sürücü davranışlarını izliyor ve dikkatsiz sürücü davranışlarında, görsel ve titreşimli uyarı ile sürücünün mola vermesini öneriyor.

Dönüş Farı: Artırılmış dönüş güvenliği sağlayan yeni farlar, 40 km/s’den düşük hızlarda veya sinyal aktif hale geldiğinde devreye giriyor. Bu anlarda sis farları dönüş farı özelliğine geçiyor. Aydınlatma etkisi arttırılırken, sürücü güvenle ve pratik şekilde manevra yapabiliyor.