30° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Microsoft TikTok’u satın almak istiyor! Yasaklama tehdidi!

Teknoloji Haberleri - 08/01/2020 09:11 A A


TikTok çekilen videolar nedeniyle özellikle ülkemizde ön yargıyla yaklaşılan bir platform olsa da, dünya genelinde kullanıcı sayısını her geçen gün artırarak Instagram için büyük bir tehdit oluşturmaya devam ediyor. Birçok ülkede TikTok yasağı konuşulurken, bu ülkeler arasında ABD’nin de bulunması işleri değiştiriyor.

Çinli teknoloji devi Huawei ile büyük bir ticari savaş içerisinde olan Trump hükumeti şimdi de TikTok’u gözüne kestirmiş durumda. Uygulamanın Çinli teknoloji şirketi ByteDance tarafından geliştirilmiş olması ve bu Çinli şirketin kullanıcı verilerini toplaması, en büyük iki neden olarak gösteriliyor.

Microsoft TikTok’u satın almak istiyor! Trump tehdit ediyor!

Trump yönetiminin TikTok yasağına karşı sunduğu çözüm, uygulamanın ABD’li bir şirkete satılması. Şaşırtıcı detay bu kısımda ortaya çıktı, zira TikTok’u satın almak için ön görüşmelere başlayan şirketlerden birisinin Microsoft olduğu belirtiliyor.

Microsoft TikTok'u satın almak istiyor! Trump tehdit ediyor!

TikTok’un bu iddialar hakkında yorum yapmak istemediğini belirtmesi iddiaları güçlendirirken, birçok kullanıcı satın alması halinde Microsoft’un TikTok’u düzgün yönetemeyerek batıracağını düşünüyor.

ABD Başkanı Donald Trump, “TikTok’u yasaklayabiliriz. Başka şeyler de yapabiliriz. Birkaç seçenek var. Ama çok gelişme oluyor. Ne olacağını göreceğiz. Ama TikTok’la ilgili çok sayıda alternatifi değerlendiriyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, temmuz ayında yaptığı açıklamada TikTok da dahil olmak üzere Çin menşeli sosyal medya uygulamalarını yasaklamayı planladıklarını açıklamıştı.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 12 kez okundu.
Teknoloji Haberleri - 09:11 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin