Mobil teknolojiler Avrupa’nın dört bir yanında polislere ve acil hizmet çalışanlarına yardımcı

Teknoloji


Beni çok mutlu eden çocukluk anılarım var ve bugüne kadar babamın Tokyo Metropolitan Polisi’nde görev almış olması da beni fazlasıyla gururlandırıyor. Bana o zamanı hatırlatan harika aile fotoğraflarına sahip olduğum için şanslıyım. Mesela motosikletin ön tarafına bindiğim ve ailemle birlikte onun polis arabasının önünde durduğum fotoğraflarım bulunuyor. Bu yetiştirilme tarzımın yanı sıra Panasonic TOUGHBOOK’taki rolüm, mobil teknolojinin polise, acil servislere ve kamu sektörüne yardım etmede oynayabileceği rolü heyecanla takip etmemin ana nedenlerinden biri olduğunu düşünüyorum.

 

ABD’de Panasonic için çalıştığım süre boyunca acil servislerde ve kamu sektöründe dayanıklı mobil bilişim cihazlarımızın yaygın bir şekilde kullanıldığını görmek bana mutluluk verdi. Hatta kamu sektörü en çok satış yapılan alanlardan birisiydi. Bunu 2018’de Panasonic TOUGHBOOK’un Avrupa yapısına katıldığım zamanki rakamlarla karşılaştırdım ve ABD’ye kıyasla kamu sektöründe önemli ölçüde daha az yer aldığımızı görünce şaşırdım. Daha sonra bunun nedenini araştırdım ve ABD’deki polis arabalarının ve acil servis araçlarının bizimkinden çok daha büyük olduğunu öğrendim. Dolayısıyla bir TOUGHBOOK cihazının kullanılabileceği çok daha fazla yer olduğunu söylediler.

 

Bunun tek neden olamayacağını biliyordum ve çok fazla araştırma, diyalog ve şimdi bazı büyük başarılardan sonra nedenin küçük arabalar yerine önceliklerimiz olduğunu anladım. Mobil iş gücü geliştikçe uzman mobil bilişim cihazlarına olan ihtiyaçlar da değişti. Endüstri sektörlerini aşan ihtiyaçlar bulunmasına rağmen birçok mobil çalışan bu ihtiyaçları farklı şekilde önceliklendiriyor.

Örneğin polis teşkilatını ele alalım. Avrupa polis güçleri ile konuştuğumuzda ve onları dinlediğimizde bize veri ve cihaz güvenliğinin, cihazı her türlü hava koşulunda kullanma imkanının ve geleneksel yöntemlerden teknoloji destekli yöntemlere geçiş yapmak için destek sağlanmasının onlar için çok önemli olduğunu söylediler. Tabii bunlara ek olarak cihazların Avrupa’daki daha küçük araçlara sığması da gerekiyordu.

 

Bunların sonucunda veri güvenliği için cihazdan çıkarılabilen ve şifreli sürücüler gibi alanlara öncelik verdik, sağlam ve ergonomik tasarımımızı ileriye taşımaya devam ettik ve yeni uygulama yazılımlarının hızlı bir şekilde geliştirilmesinden her boyuttaki araç için özel araç kızakları tasarlamaya kadar her konuda yardımcı olacak profesyonel hizmetler oluşturduk.

 

Odağımızı doğru yerlere kaydırmamız, ilgili kişileri dinleme ve ihtiyaçlara yanıt verme sürecimiz, acil servis ve kamu sektörü tarafından iyi karşılanıyor. Yaşadığım yerdeki Londra polis memurlarının işlerini yaparken Panasonic TOUGHBOOK cihazlarını kullandıklarını görmek gerçekten harika bir his.